Oceń artykuł:
Ocena: 4,6/5
Ilość ocen: 23

Zamiast tradycyjnego płotu czy ogrodzenia z siatki, możemy zastosować “żywe” ogrodzenia z roślin. Wprowadzą one naturalny element dekoracyjny, jednocześnie zwiększając ilość zieleni i definiując granice naszego ogrodu.

Kup w Rotopino.pl
Elektryczne nożyce do żywopłotu UH4570
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
435 PLN
Elektryczne nożyce do żywopłotu AHS 45-16
dostępne
0 szt.
dostawa
wysyłka
8-11 dni
275 PLN
Elektryczne nożyce do żywopłotu UH6570
dostępne
0 szt.
dostawa
wysyłka
>12 dni
505 PLN

Zamiast płotu czy bramy możemy zastosować “żywe” ogrodzenia z roślin Fot. ROD

Jak każdy rodzaj ogrodzenia, także żywopłot wymaga okresowej "konserwacji" i pielęgnacji, aby jak najdłużej zachował swoje walory estetyczne i własciwości użytkowe. Podstawową czynnością podczas prac pielęgnacyjnych, będzie jego odpowiednie cięcie i prawidłowe formowanie.
Kiedy będą nam potrzebne nożyce do żywopłotu?
Nożyce do żywopłotu - akumulatorowe, z elektrycznym lub spalinowym silnikiem są niezbędne do przycinania i pielęgnacji różnej wielkości żywopłotów. Akumulatorowe i elektryczne są poręczne, lekkie i ciche, idealnie pasujące do żywopłotów z cienkimi gałązkami. Spalinowe, wyposażone w dwusuwowe silniki i dłuższe ostrze, są przystosowane do cięższych prac i bardziej zarośniętych żywopłotów (z dużą ilością liści lub grubszymi gałązkami).

Jak wybrać odpowiednie nożyce do żywopłotu?
Ważne jest, aby ostrze tnące było wysokiej jakości, gwarantując dokładne cięcie, co jest ważne zarówno ze względów estetycznych, jak i dla kondycji żywopłotu. Rozwiązania techniczne, takie jak starter i dźwignia ssania umożliwiają łatwy rozruch za każdym razem, nawet po długim nieużywaniu sprzętu, modele z automatycznym hamulcem ostrzy (w czasie krótszym niż sekunda), charakteryzują się łatwą eksploatacją. Uchwyt, który można obracać o 180°, jest bardzo użyteczny do pracy przy ścianach. 
Łatwość rozruchu, prosta obsługa i konserwacja, do tego poręczność i mała waga stanowią, iż nożyce do żywopłotów stały się podstawowym urządzeniem, zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych ogrodników.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz