Argumentów do posiadania własnego ogrodowego traktorka jest wiele. To urządzenia uniwersalne, bo duża różnorodność dostępnego osprzętu sprawia, że traktorki stają się urządzeniami całorocznymi. Nie tylko wydajnie pielęgnują trawniki, ale także można je wykorzystać do innych prac wokół domu.

Fot. HusqvarnaWłaściciele większych trawników, często narzekają na zbyt dużo czasu zajmowanego przez koszenie. Rozwiązaniem tego kłopotu jest zaopatrzenie się w uniwersalny traktor ogrodowy.  Ta maszyna spełnia wymagania najbardziej wymagających właścicieli, którzy cenią sobie wydajność oraz niezawodność sprzętu. Idealnie sprawdza się także przy pracy na większych terenach.

Co więcej, traktor ogrodowy ma zastosowanie o wiele szersze niż zwykła kosiarka. Dzięki odpowiednim akcesoriom może on wykonać wiele innych prac - szybko i precyzyjnie.

 

Wybierając traktor ogrodowy warto zwrócić uwagę na jego cechy:
Rozmiar – w zależności od powierzchni pielęgnowanego terenu warto dobrać odpowiedni traktor. Szerokość koszenia, moc silnika, pojemność zbiornika paliwa, czy pojemność kosza na trawę to najważniejsze cechy.

Systemy bezpieczeństwa – traktory powinny być wyposażone w różnego rodzaju systemy chroniące użytkownika. Wyłącznik bezpieczeństwa unieruchamia pojazd oraz urządzenie tnące w momencie, gdy kierowca opuszcza fotel kosiarki. Urządzenie tnące wyłącza się podczas jazdy tyłem. Zawieszenie urządzenia powinno być stabilne i dobrze wyważone, gwarantując dobre warunki do jazdy.
Ergonomia – dla wygody operatora, urządzenie powinno być wyposażone w hydrostatyczną skrzynię biegów, optymalizującą prędkość i komfort jazdy. Dźwignia zmiany wysokości mechanizmu tnącego powinna znajdować się blisko fotela kierowcy. Warto także sprawdzić możliwość regulacji fotela oraz ułożenie kierownicy, a także widoczność i dostęp do różnych dźwigni, wyłączników itp.
Trwałość – przewidywane użytkowanie na dużej powierzchni, w różnych warunkach pogodowych (lato, zima) sprawia, że traktor musi być sprawny bez względu na warunki eksploatacji. Dlatego należy sprawdzić trwałość podwozia, jakość silnika, rodzaj użytych materiałów. Nie bez znaczenia jest obecność licznika motogodzin z funkcją przypomnienia o przeglądzie

Wysoka jakość urządzeń tnących w traktorach, trzy róże rodzaje systemu koszenia: ze zbieraniem, rozdrabnianiem oraz wyrzutem zapewniają maksymalną wydajność koszenia trawy na terenach średnio i wielkopowierzchniowych. Odpowiednia konstrukcja i materiały użyte do ich produkcji pozwalają na pracę w różnorodnych, także trudnych warunkach: koszenie na pochylonym terenie czy praca przy ujemnej temperaturze po opadach śniegu.

Strona 1 z 2
Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz