Do wykonania drobnych napraw nie potrzeba od razu w pełni wyposażonego warsztatu. Na początek wystarczy wiertarka udarowa. Jeśli później zakres wykonywanych prac ulegnie zwiększeniu, stopniowo można kupować kolejne elektronarzędzia.

Elektronarzędzia Fot. BoschWiertarka udarowa wierci w drewnie i metalu, a z włączonym udarem także w materiałach budowlanych, z których wykonuje się ściany i stropy. Godna polecenia jest wiertarka dwubiegowa. Pierwszy bieg dostarcza odpowiednio wysokiej mocy dla grubszych wierteł lub do wkręcenia większych śrub; drugi bieg służy do wiercenia mniejszych otworów.
Jeśli w domu znajduje się sporo ścian betonowych, lepiej użyć małego młota udarowo-obrotowego. Do pracy w najtwardszym betonie wymaga on znacznie mniej wysiłku od użytkownika niż wiertarka udarowa. Przy wyborze należy zwrócić uwagę, czy młot ma blokadę obrotów, wtedy będzie go można wykorzystać także do dłutowania.

Aby szybko wkręcać i wykręcać śruby, polecamy zakup wkrętarki akumulatorowej. Znacznie wydajniejsze są wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – np. przy montażu urządzeń lub konstruowaniu mebli.
Najbardziej wszechstronną piłą elektryczną do użytku domowego jest z pewnością wyrzynarka. Urządzenie piłuje drewno, materiały drewniane, takie jak płyty wiórowe, tworzywa sztuczne oraz metale. Poza tym zamiast brzeszczotu w uchwycie można zamocować specjalny nóż i ciąć nim miękkie materiały, np. tekstylia, skórę czy materiały izolacyjne.
Wskazówka fachowca: elektronarzędzia sprzedawane są często w zestawach z pasującym osprzętem w walizce. Oferty takie są bardzo atrakcyjne cenowo.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz