Wkrętarkę marki Kress ATBS 3,0 SMV można określić, jako kompaktowe narzędzie stworzone z myślą o montażu płyt kartonowo - gipsowych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez markę Kress jest magazynek do seryjnego wkręcania wkrętów mocowanych na taśmach. Dodatek ten, o nazwie SMV, pozwala na wkręcenie 50 wkrętów w czasie 50 sekund

Magazynek zapewnia najwyższą wydajność pracy i doskonałe efekty pracy także w trudnych pozycjach montażowych. Warto podkreślić, że magazynek SMV pasuje do wszystkich modeli wkrętarek marki Kress. Jednostka napędowa w urządzeniu Kress 180 ATBS 3,0 SMV to konstrukcja wysokoobrotowa. Przełożenie generujące 4200 obr./min nie jest stosowane w żadnym innym typie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych dostępnych na rynku.

Wkrętarka 180 ATBS 3,0 SMV marki Kress

Warto pamiętać, że mocowanie płyt gipsowych do profili aluminiowych odbywa się z wykorzystaniem wkrętów o niewielkiej średnicy, dlatego też wkrętarka nie musi mieć dużej mocy. 8,5 Nm momentu obrotowego w zupełności wystarczy, by sprzęt marki Kress poradził sobie z zamocowaniem wkrętu o wymiarach 4,2 x 16 mm. Parametry te wręcz predysponują model 180 ATBS 3,0 SMV do wkręcania wkrętów o niewielkiej średnicy i długości w miękkim materiale. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego sprzęgła kłowego. Załącza ono napęd pod wpływem nacisku bitu na wkręt – wrzeciono zacznie obracać się wtedy, kiedy dociśniemy wkrętarkę do gwintowego elementu mocującego. Dzięki temu możemy operować narzędziem bez konieczności wyłączania zasilania, a więc szybko i bez przestojów montować płyty.

Budowa wkrętarki 180 ATBS 3,0 SMV z uchwytem 6-kątnym 1/4”, na który dodatkowo zamocowana została głowica do regulacji głębokości wkręcania umożliwia szybką pracę, zaś niewielka waga urządzenia zapobiega zmęczeniu rąk podczas przykręcania płyt nad głową czy w trudno dostępnych miejscach. Co ciekawe, głowicę w razie potrzeby można szybko zdjąć i pracować bez ogranicznika głębokości. Model 180 ATBS 3,0 SMV marki Kress wyposażono w litowo-jonowym akumulator 3.0 Ah. Jest on gwarancją zapasu energii na cały dzień pracy. Na obudowie akumulatora znajdziemy diodowy wskaźnik poziomu naładowania energii oraz diody podświetlające miejsce pracy. Czas całkowitego ładowania baterii w ładowarce sieciowej, dołączonej do zestawu, wynosi jedynie 30 minut. Uzupełnieniem zestawu marki Kress jest zawieszka na pasek ze schowkiem na bity. Rozwiązanie to sprawia, że narzędzie jest zawsze dostępne pod ręką.

Magazynek SMV - do wszystkich modeli wkrętarek TBS  - Kress

Strona 1 z 2
Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz