Do czego przeznaczona jest wkrętarka 180 ATBS 3.0 SMV marki Kress? To kompaktowe urządzenie do montażu płyt kartonowo-gipsowych

Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez producentów wkrętarki 180 ATBS 3.0 SMV jest zamontowanie magazynku do seryjnego wkręcania wkrętów mocowanych na taśmach. Dodatek ten nazwano SMV i daje on możliwość wkręcenia 50 wkrętów w ciagu zaledwie 50 sekund. Nie da się więc ukryć, że magazynek ten gwarantuje wysoką wydajność pracy i pozwala uzyskać doskonałe jej efekty. Także w miejscach, w których montaż jest trudny. Warto również podkreślić, że pasuje on do wszystkich wkrętarek marki Kress.

 

Wybierz wkrętarkę w sklepie rotopino.pl

 

Jednostką napędową we wkrętarce 180 ATBS 3.0 SMV jest konstrukcja wysokoobrotowa. Żadna inna wkrętarka na rynku nie posiada przełożenia generującego 4200 obrotów na minutę. Płyty gipsowe mocujemy do profili aluminiowych z wykorzystaniem wkrętów o niewielkiej średnicy, więc wkrętarka nie musi mieć dużej mocy. 8,5 Nm momentu obrotowego sprawia, że sprzęt nie będzie miał problemu z zamontowaniem wkrętu o wymiarach 4,2 mm x 16 mm. Dzięki tym parametrom model 180 ATBS 3.0 SMV jest wręcz predysponowany do wkręcania wkrętów o niewielkiej średnicy i długości w mękkim materiale.

 

We wkrętarce zastosowano ciekawe rozwiązanie – specjalne sprzegło kłowe. Jego cechą charakterystyczną jest załączanie napędu pod wpływem nacisku bitu na wkręt, co powoduje, że wrzeciono obraca się wtedy, gdy dociśniemy wkrętarkę do gwintowego elementu mocującego. Daje nam to mozliwość operowania urządzeniem bez konieczności wyłączania zasilania, czyli montowania płyty bez przestojów.

 

 

Ergonomiczna budowa wkrętarki 180 ATBS 3.0 SMV ułatwia szybką pracę. Posiada ona uchwyt sześciokątny 1/4”, na który nałożona została głowica do regulacji głębokości wkręcania. Natomiast dzięki niewielkiej wadze narzędzia jego operator nie zmęczy rąk podczas przykręcania płyt nad głową lub w trudno dostępnych miejscach. Co ważne, głowica może być w każdej chwili, w razie potrzeby, szybko zdjęta.

 

Wkrętarkę 180 ATBS 3.0 SMV wyposażono w akumulator litwo-jonowy 3.0 Ah. Dzięki temu możliwa jest praca urządzeniem przez cały dzień. Diodowy wskaźnik poziomu naładowania energii i diody podświtlające miejsce pracy znajdują się na obudowie akumulatora. Urządzenie ładuje się 30 minut, jego uzupełnieniem jest zawieszka na pasek ze schowkiem na bity. Wkrętarkę 180 ATBS 3.0 SMV zawsze więc znajdziemy pod ręką.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz