Święta tuż-tuż. A wraz z nimi – konieczność kupienia prezentu, także domowym majsterkowiczom. Idealnym rozwiązaniem kłopotu z wyborem właściwego dla nich podarunku, jest zakup wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, która przyda się do wielu prac podczas wykonywania remontów, napraw

Legendarnym już urządzeniem jest wiertarko-wkrętarka Makity - 6271 DWAE, która zastąpiła nie mniej znane narzędzie - 6270 DWAE. Jaka jest między nimi różnica? Nowszy model ma o 8 Nm większy moment obrotowy. Właśnie owa legendarność, niesłabnąca popularność wśród użytkowników sprawiają, że wielu ucieszyłoby się ze znalezienia tego produktu Makity pod choinką. Ale tych powodów jest więcej. Są nimi także: potężny silnik urządzenia i mechaniczna dwubiegowa przekładnia planetarna, mająca dużą siłę przewiercania. Skrzynię biegów chroni natomiast potężny korpus, który wykonano z mocnego materiału – aluminium. Nie musimy więc obawiać się o przegrzanie mechanizmu podczas długotrałej pracy. Co również nie pozostaje bez znaczenia, 6271 DWAE to narzędzie bardzo proste w obsłudze. Wbudowano w nie elektroniczny system kontroli prędkości, który gwarantuje wysoką wydajność wiercenia. Nastawa momentu obrotowego jest wielozakresowa, a więc odpowiednia dla różnych materiałów i elementów złącznych. Także przełączniki i przyciski, w które wyposażono wiertarko-wkrętarkę nietrudno obsługiwać, a wręcz przeciwnie – czynią operowanie sprzętem bardziej komfortowym.

 

Wybierz wiertarko-wkrętarkę w sklepie rotopino.pl

 

Zacisk Keyless Chuck sprawia, że wymiana narzędzia następuje bardzo szybko. Urządzenie posiada dwa akumulatory niklowo-kadmowe o pojemności 2,0 Ah. Użytkownik ma więc gwarantowaną swobodę poruszania się z Makitą przez długi czas. Wiertarko-wkrętarka waży tylko 1,5 kg, więc i duża waga, powodująca zmęczenie, nie jest jej wadą. Do jakich prac Makita 6270 DWAE nadaje się szczególnie? Do prostych działań w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych.

 

 

W wyposażeniu standardowym narzędzia użytkownik znajdzie dwa akumulatory, ładowarkę, szybkomocujący uchwyt wiertarski, końcówkę nr 2 i walizkę.

 

Swoich wielbicieli ma także wiertarko-wkrętarka Kress 108 AS-2 1.3 SET L. Wyposażona w baterie w technologii litowo-jonowej, nie jest narażona na występowanie tzw. efektu pamięci i zjawiska samorozładowania. Baterie te są o 40% lżejsze niż te NiCd i NiMH, a ogniwa Li-Ion - przyjazne środowisku i nie posiadają elementów z metali ciężkich. Narzędzie ma cyfrowy układ z łagodnym startem, chronione jest przed przegrzaniem i przeładowaniem. Demontaż uchwytu wiertarskiego następuje bardzo szybko – wszystko dzięki systemowi QuiXS. Co ciekawe, bity w urządzeniu mocuje się bezpośrednio na wrzecionie dla wkręcania bez uchwytu. Wiertarko-wkrętarka posiada opcję obrotów w lewo i prawo, a ustawianie momentu obrotowego jest 12-stopniowe. Rękojeść urządzenia wykonano w standardzie softgrip, miejsce pracy podświetli operatorowi LED, co jest funkcją niezwykle przydatną i ułatwiającą pracę. Wiertarko-wkrętarka 108 AS-2 1.3 SET L waży zaledwie 1,1 kg.

 

 

W jej wyposażeniu podstawowym znalazły się: dwie baterie 10,8V 1,3Ah Li-Ion, latarka LED, szybka ładowarka, uchwyt samozaciskowy z systemem QuiXS 8 mm, nasadka kątowa QuiXS i walizka.

 

„Sprzęt godny polecenia” - tak piszą użytkownicy o wiertarko-wkrętarce GSR 10,8-2-LI L-BOXX Bosch Professional. Charakteryzuje ją litowo-jonowa technologia Bosch Premium, wydłużająca żywotność akumulatora o 400%. Natomiast system elektronicznej ochrony ogniw (EPC) zabezpiecza ów akumulator przed sprawami takimi, jak przegrzenie, przeciążenie, rozładowanie ogniw. Ta wiertarko-wkrętarka ma także wbudowaną lampkę LED, która ułatwia pracę w ciemnych miejscach oraz trzydiodowy wskaźnik naładowania akumulatora, w praktyczny sposób informujący użytkownika, jak długo może jeszcze pracować. Kolejna opcja, Bosch Hyper Charge, dba o szybkie ładowanie akumulatora – po upływie połowy czasu jest on naładowany już w 75%. Również i to urządzenie nie ma efektu pamięci, za to wyposażono je w rękojeść softgrip.

 

 

Wyposażenie standardowe wiertarko-wkrętarki GSR 10,8-2-LI L-BOXX to dwa akumulatory Li-Ion 1,3 Ah, szybka ładowarka i L-BOXX.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz