Wiercenie udarem, bez udaru oraz możliwość wkręcania daje nowa wiertarka UNEO, która została wprowadzona na rynek przez firmę Bosch z myślą o majsterkowiczach. Nowe narzędzie dysponuje mocniejszym akumulatorem o napięciu 18V, charakteryzuje się dłuższym czasem pracy przy krótszym ładowaniu.

Kup w Rotopino.pl

Jedno urządzenie do wiercenia, wiercenia udarowego i wkręcania


Model Uneo jest niesamowicie lekki, jago masa nie przekracza 1,5kg i łączy w sobie trzy funkcje: wiercenie z udarem, wiercenie i wkręcanie. Pneumatyczny mechanizm udarowy pozwala wiercić w betonie otwory do średnicy 10 mm.   Zmiana przełącznika pracy narzędzia powoduje, iż młot udarowo-obrotowy zmienia się w wiertarkę lub wkrętarkę. Chcąc wykonać popularne prace, jak np. powieszenie lampy, montaż szafek kuchennych czy montaż mebli, użytkownik nie musi już zmieniać narzędzi, lecz jedynie osprzęt – z wierteł na końcówki wkręcające. System SDS-Quick sprawia, że wymiana osprzętu jest niezwykle łatwa i szybka.

 

Nowa wiertarka jest narzędziem akumulatorowym, co gwarantuje użytkownikowi swobodną pracę w domu i ogrodzie. Model Uneo jest zasilany wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 18 V. Ponieważ akumulatory litowo-jonowe nie rozładowują się samoczynnie, są zawsze gotowe do użycia. Ponadto nie wykazują także efektu pamięci: można je w każdej chwili doładować, nie ryzykując obniżenia pojemności. Na jednym cyklu ładowania akumulatora można wywiercić ok. 20 otworów o średnicy 10 mm w betonie lub 120 otworów o tej samej średnicy w drewnie. Pojemność akumulatora wystarcza na wkręcenie maks. 130 wkrętów (5 x 60 mm). Znajdująca się w wyposażeniu standardowym 1-godzinna ładowarka umożliwia szybkie naładowanie akumulatora.

 

Dodatkową zaletą urządzenia jest to, iż akumulator litowo-jonowy 18 V może być wymiennie stosowany w tej klasie napięcia i pasuje obecnie do 9 różnych narzędzi Bosch przeznaczonych do prac w domu i ogrodzie. Narzędzie można kupić zarówno z akumulatorem i ładowarką, jaki i bez akumulatora i ładowarki.

Pozostałe atuty nowego urządzenia to miękka okładzina Softgrip na rękojeści zapewniająca bezpieczne i wygodne trzymanie narzędzia oraz oświetlenie „PowerLight“. Dioda gwarantuje dobre oświetlenie miejsca pracy, także w miejscach zaciemnionych.

W wyposażeniu standardowym znajduje się: 1-godzinna ładowarka, akumulator, 2 wiertła do kamienia (6 i 8 mm), 2 uniwersalne wiertła do drewna i metalu (5 i 6 mm) oraz 4 długie końcówki wkręcające różnego typu. Oznacza to, że bezpośrednio po zakupie użytkownik może przystąpić do pracy.

Dane techniczne Bosch Uneo Maxx
Napięcie/pojemność akumulatora 18 V/1,5 Ah
Średnica wiercenia w betonie 10 mm
Średnica wiercenia w stali 8 mm
Średnica wiercenia w drewnie  10 mm
Średnica wkrętów do 6 mm
Prędkość obrotowa bez obciążenia 0 do 900 min-1
Uchwyt wiertarski SDS-Quick
Liczba udarów 0 do 5000 min-1
Energia pojedynczego udaru 0,6 J
Masa z akumulatorem 1,4 kg

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz