Firma Bosch wprowadziła na polski rynek dziewięć nowych szlifierek kątowych, które zastąpią modele klasy od 800 do 1400 W. Wszystkie urządzenia zaopatrzone są w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Szlifierki charakteryzują się także wysoką wydajnością i ergonomią. W gamie nowych urządzeń profesjonalni użytkownicy znajdą odpowiednie narzędzie do każdego zastosowania.

Nowe, małe szlifierki kątowe firmy Bosch. Najdłuższa żywotność w swojej klasie i różne możliwości zastosowań Fot. Bosch

Nowe szlifierki firmy Bosch mają o 100 W mocy więcej niż dotychczasowe modele. Wysokie tempo pracy i najdłuższa żywotność wśród urządzeń tej klasy zostały potwierdzone w niezależnych testach przeprowadzonych na dwóch szlifierkach przez renomowaną niemiecką organizację SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.


Nowe, małe szlifierki kątowe firmy Bosch. Najdłuższa żywotność w swojej klasie i różne możliwości zastosowań Fot. Bosch„Cztery obszerne rundy testów wykazały, że są to najlepsze szlifierki kątowe, jakie istnieją” – mówi z przekonaniem Paweł Ciszkiewicz, brand manager niebieskiej linii elektronarzędzi Bosch. „Urządzenia posiadają bogate wyposażenie chroniące użytkownika w trakcie pracy. Szlifierki zaopatrzone są w osłonę tarczy przestawianą beznarzędziowo, szczotki węglowe o dłuższej żywotności, zoptymalizowany silnik, bardziej poręczną konstrukcję i większy przycisk blokady wrzeciona, który umożliwia łatwiejszą obsługę i szybszą wymianę osprzętu. „Wszystkie te cechy są efektem wieloletnich doświadczeń naszej firmy w zakresie rozwoju urządzeń do obróbki metalu” – wyjaśnia Paweł Ciszkiewicz. Nowe rozwiązania techniczne zastosowane w szlifierkach przekładają się na bezpośrednie korzyści dla użytkowników: dłuższa o 25%, w porównaniu do konkurencyjnych modeli, żywotność szczotek węglowych obniża częstotliwość czynności serwisowych, natomiast bogaty pakiet zabezpieczeń daje użytkownikom pewność, że urządzenie spełnia coraz wyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.


Najdłuższa żywotność w swojej klasie i różne możliwości zastosowań
Nowe modele GWS 9-115 Professional, GWS 9-125 Professional i GWS 11-125 Professional klasy 900 i 1100 W są narzędziami uniwersalnymi, odpowiednimi do wielu zastosowań i przydatnymi w wielu branżach. Przy wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu szlifierki można stosować do cięcia rur stalowych i profili, usuwania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Dzięki nim możliwe jest także usuwanie farby i rdzy z poręczy i schodów, a także cięcie betonu, kamienia i płytek.

Urządzenia do zadań specjalnych
Modele o mocy 1200 i 1500 W są przeznaczone do zaawansowanych prac, np. przy budowie statków, na dużych budowach lub przy konstrukcjach stalowych. Urządzenia te posiadają najbardziej kompleksowe wyposażenie ochronne w swojej klasie: system Vibration Control, blokadę Kick-Back Stop, blokadę ponownego rozruchu i osłonę zabezpieczoną przed obracaniem się podczas pracy. Szlifierki o wysokiej mocy podzielone są według obszarów zastosowań na trzy grupy:
• Modele GWS 12-125 CI Professional, GWS 15-125 CI Professional i GWS 15-150 CI Professional charakteryzują się stałą mocą, która sprawdza się głównie podczas wymagających prac;
• Szlifierki o symbolach GWS 12-125 CIE Professional i GWS 15-125 CIE Professional mają zastosowanie przy obróbce różnych materiałów, które wymagają wstępnego wyboru prędkości obrotowej;
• Szlifierka GWS 15-125 CIT jest odpowiednia do prac, przy których wymagana jest niższa prędkość i wysoki moment obrotowy.

Bosch oferuje także obszerny program osprzętu do małych szlifierek kątowych. W jego skład wchodzą np. tarcze tnące, tarcze listkowe, diamentowe i ścierne, szczotki, koronki wiertnicze i pokrywy odsysające

(joter)

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz