Zadania, które stoją przed szlifierkami kątowymi nieraz różnią się między sobą, więc zorientowanie w tym, jak szeroki mamy wybór, może przynieść wiele korzyści. Pewność, że posiadasz odpowiedni dla swojej pracy rodzaj szlifierki kątowej, pozwoli wykonać zadanie w sposób efektywny, bez względu na to, czy będzie to cięcie, czy polerowanie

Szlifierki kątowe elektryczne

Jednym z głównych typów szlifierek kątowych dostępnych na rynku są elektryczne odmiany, które, aby uruchomił się ich silnik, korzystają z zasilania sieciowego. To elektronarzędzie jest bardzo popularne, w sprzedaży dostępnych jest więc wiele modeli od równie licznych producentów. Oczywiście, pewną niewygodę stanowi fakt, że tego rodzaju szlifierki, ograniczone kablem, nie zawsze dotrą wszędzie tam, gdzie byśmy chcieli. Problem rozwiązuje po części użycie przedłużacza. Rodzaje szlifierek kątowych elektrycznych działają pod różnymi napięciami, są bardzo często używane na budowach, ze względu na ich przystosowanie do pracy w ciężkich warunkach. Szlifierki kątowe większych rozmiarów są najczęściej elektryczne, mają więcej mocy. A co za tym idzie – wymagają dodania drugiego uchwytu, by wesprzeć narzędzie podczas działania.

 

Szlifierki kątowe akumulatorowe

Kolejnym rodzajem szlifierek kątowych są akumulatorowe szlifierki kątowe z pewnością są urządzeniami bardziej wygodnymi, poręcznymi niż ich odpowiedniki posiadające przewód. Większych utrudnień nie przysparza także transport tych narzędzi. Dzięki szlifierkom kątowym akumulatorowym nie trzeba martwić się o bliskość gniazda zasilania oraz o możliwość używania urządzeń w wyżej położonych miejscach. Użytkownicy wybierają te narzędzia z powodu łatwości ładowania i wymienialności baterii. Zwłaszcza, że obecnie większość szlifierek kątowych akumulatorowych posiada od razu w komplecie ładowarkę. Akumulatory litowo-jonowe stosuje się ze względu na możliwość ich ładowania i niską wagę.

 

Szlifierki kątowe pneumatyczne

Szlifierki kątowe, które wykorzystują sprzężone powietrze stanowią część wachlarza narzędzi pneumatycznych. Mimo że większość z nich jest dostępna w małych rozmiarach, potrafią generować dużo energii. Tarcze o mniejszej średnicy wykonują więcej obrotów na minutę niż te, których średnica jest większa. Te ostatnie szybciej się również zużywają. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów szlifierek kątowych, tak i w przypadku szlifierki kątowej pneumatycznej, możliwe jest dołączenie dodatkowego uchwytu i osłony bezpieczeństwa.

 

Szlifierki kątowe spalinowe

Szlifierki kątowe spalinowe przystosowane są do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach, zastosowaniach przemysłowych. Tam, gdzie potrzebna jest duża moc, a kabla czasem nie ma gdzie podłączyć. Dlatego też są to najmniej popularne wśród szlifierek kątowych. W przypadku tych urządzeń trzeba pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniego rodzaju paliwa i dopilnowaniu, by na chwilę przed rozpoczęciem planowanych prac nie okazało się, że nie ma czym pracować, ponieważ tego właśnie paliwa zabrakło. Należy także pamiętać o wszelkich środkach ostrożności zapobiegających wyciekom.

 

Wpisz na stronie rotopino.pl słowa "szlifierka kątowa" i znajdź odpowiedający Tobie rodzaj tego urządzenia.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz