Skrzynki narzędziowe są urządzeniami bardzo użytecznymi. Najczęściej wykonuje się je z aluminium i stali nierdzewnej. Przydają się do porządkowania, segregowania, przenoszenia i ochrony narzędzi

Kup w Rotopino.pl
Skrzynia narzędziowa bez wyposażenia
dostawa
wysyłka
>12 dni
116
Walizka transportowa 824581-8
dostawa
wysyłka
>12 dni
57,73
Aluminiowa walizka narzędziowa N0007
dostawa
wysyłka
>12 dni
211,49
Aluminiowa walizka narzędziowa N0001
dostawa
wysyłka
>12 dni
157,49
SKRZYNIA NARZĘDZIOWA SERIA 2000 1-92-064 12,5"
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
39,20

Nowoczesne skrzynki narzędziowe są zazwyczaj zrobione z metalu lub tworzyw sztucznych. Istnieją jeszcze co prawda drewniane pojemniki na urządzenia, ale są one używane rzadko, zazwyczaj przez jubilerów i innych rzemieślników. Były w użyciu już w 1800 roku, jednak przez ostatnie dwadzieścia lat zostały wyparte z rynku. Drewniane skrzynie występowały najczęściej w kolorze czerwonym.

 

Skrzynki narzędziowe można zazwyczaj bez problemu ręcznie przenosić. W środku mają mniejszą, otwartą przegrodę. Niektóre modele wyposażono w wyjmowany pojemnik na różnego rodzaju narzędzia, części, np. wiertła.

 

Jak wiadomo, metale są cięższe od tworzyw sztucznych, tak więc i walizki z metalu ważą więcej niż te z innych materiałów. Stare skrzynie metalowe, jak każdy produkt z metalu wykonany, mogą rdzewieć. Mają również ostre krawędzie, zostawiające niekiedy rysy na przedmiotach, o które uderzają. Mimo to jakość i wytrzymałość waliz narzędziowych metalowych jest większa niż tych z plastiku i cieszą się one popularnością wśród fachowców. Długowieczność i łatwość konserwacji są tym, co ich użytkownicy cenią najbardziej.

 

Jednak i, wspomniane wcześniej, plastikowe walizki narzędziowe mają swoje zalety – są lekkie, poręczne, a także odporne na złamania, otwierają się łatwo pod kątem 45 stopni. Ich cena jest przystępna.

 

Popularne są również produkty aluminiowe. Nieco droższe od tych plastikowych, ale także bardziej trwałe.

 

Jeśli nie jesteśmy do końca zdecydowani, na jaki zakup się zdecydować, warto poprosić o radę sąsiada - „złotą rączkę”, znajomych. Kiedy już kupimy skrzynkę narzędziową, pamiętajmy, by kompletnie ją wypełnić. By w danych miejscach znalazły się odpowiadające im urządzenia, by nie mieszać ich układu.

 

W skrzynkę narzędziową spakujemy wszelkiego rodzaju produkty – od wierteł po pilarki tarczowe.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz