Radia i słuchawki budowlane sprawiają, że praca w hałasie nie jest już koniecznością. Zamiast trudnych do zniesienia odgłosów uderzania, wiercenia można delektować się dźwiękami muzyki lub posłuchać najnowszych wiadomości

Na wynalezienie radia złożyło się kilka odkryć, pracowało na nie wielu pasjonatów i naukowców. W 1887 roku Heinrich Hertz odkrył fale elektromagnetyczne. To była, jakże ważna, podstawa. Do miana ojców tego urządzenia pretendują Nikola Tesla, Aleksander Popow i Guglielmo Marconi. Jednak ten zaszczytny tytuł przyznaje się zazwyczaj temu ostatniemu. W 1895 roku otrzymał on łączność radiową na odległość 1 km. W 1906 roku wyemitowano pierwszy program radiowy, a w Polsce pierwsze rozgłośnie działają od marca 1926 roku.

Lata minęły, a powstały specjalne odbiorniki, specjalne słuchawki ochronne z radiem, dla tych, którzy chcieliby posłuchać muzyki w warunkach prawie ekstremalnych. Takie urządzenia cechuje więc zazwyczaj, większa niż w ich standardowych odpowiednikach, łatwość przenoszenia, wytrzymałość, wielofunkcyjność.

Przykładem radio budowlane GML 50. Urządzenie to jest opisywane jako 360° ochrony i 360° dźwięku. Dlaczego? Cztery głośniki zapewniają przestrzenne brzmienie (subwoofer pomaga w uzyskaniu tego efektu na budowie, w warsztacie, podczas grilla), a ochronę gwarantuje amortyzowana rama aluminiowa, dzięki czemu radio będzie w pełni sprawne nawet wtedy, jeśli spadnie z wysokości dwóch metrów. Dzięki Power Boxowi istnieje możliwość podłączenia do urządzenia MP3, WMA przez USB, złącze AUX In/Out lub z karty SD. Odbiornik posiada także standardowe wtyki, może więc służyć jako źródło zasilania 230 V dla kolejnych urządzeń. Model GML 50 Professional pozwala na ładowanie akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 14,4 V lub 18 V. Miłośnikom gadżetów spodoba się na pewno pilot zdalnego sterowania GML 50 Professional oraz podświetlane przyciski LED.

 

 

Dużą popularnością wśród fachowców cieszy się produkt Makity – radio BMR 100. Posiada ono wytrzymałą obudowę, odporną na lekki deszcz. Jego obsługę ułatwia gumowy uchwyt przestawiany o 90°. Można zasilać go z dwóch źródeł, prostownika lub akumulatorów. Urządzenie dość łatwo transportować, ponieważ jest małej wielkości, dźwięk, który się z niego wydobywa jest czysty i wyraźny. Radio wygląda bardzo estetycznie.

Wykonując prace hobbystyczne w domu, pracując w leśnictwie, w ogrodzie z kosiarką, czy też zajmując się czymkolwiek innym w warunkach hałasu, warto używać specjalnych ochronnych słuchawek z radiem. Stwarzają one naprawdę dogodną sytuację, podczas której użytkownik ma zapewnioną ochronę uszu, ale również, dzięki radiu właśnie, przyjemniejszą pracę. Te firmy Peltor, specjalizującej się w produkcji ochronników, są wyposażone w szerokie, miękko wyłożone pałąki, które umożliwiają równomierne rozłożenie nacisku oraz dwupunktowe zawieszenie, które obniża jego wartość. Można więc spodziewać się wygody nawet podczas długotrwałego użytkowania. Ponadto, mają poduszki tłumiące wypełnione gąbką i płynem, co dodatkowo zwiększa komfort ich noszenia. Czas żywotności baterii wynosi ok. 200 godzin, w niektórych modelach wejście audio umożliwia podłączenie telefonu komórkowego lub urządzenia do komunikacji radiowej.

 

Dostępne są również słuchawki Medium Makity do stosowania w budownictwie, rolnictwie, leśnictwie, przemyśle ogólnym. Mają cienkie i bardzo elastyczne pierścienie redukcji szumów, poszczególne nauszniki oznaczone dla prawego i lewego ucha. Są one duże, więc zapewniają uszom tyleż miejsca. Mają ciekawy design i kolor.

Na rynku dostępne są również takie akcesoria, jak przedłużacz bębnowy z radiem, latarka akumulatorowa z radiem, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z radiem, radioładowarka do akumulatorów.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz