Przecinarka elektryczna DED7829 pozwala wykonać podstawowe operacje cięcia elementów ceramicznych: cięcie wzdłużne pasków, cięcie poprzeczne, cięcie wzdłuż przekątnej oraz ukosowanie krawędzi

Przecinarka elektryczna DED7829 z tarczową piłą diamentową jest produktem zaprojektowanym do cięcia wszelkiego rodzaju płytek okładzinowych, zarówno ściennych, jak i podłogowych. Także kamienia, cegły, cegły klinkierowej i innych materiałów ceramicznych o wymiarach z zakresu użytkowego. W przecinarce DED7829 zastosowano system obróbki na mokro z użyciem wody jako czynnika chłodzącego i przeciwpyłowego, podawanego bezpośrednio na tarczę diamentową. Dzięki temu w czasie pracy znacznie ograniczono rozprzestrzenianie się urobku.

 

Sprawdź ofertę przecinarek w sklepie rotopino.pl 

 

 

Ograniczenia użycia

Przecinarka elektryczna z tarczą diamentową do cięcia ceramik model DED7829 może być użytkowana tylko zgodnie z zamieszczonymi poniżej “Dopuszczalnymi warunkami pracy”.

 

Niedopuszczalne jest także montowanie pił tarczowych, przeznaczonych do cięcia innych materiałów (metale, drewno, płyty gipsowo-kartonowe, tworzywa sztuczne itp.). Zabronione jest również cięcie szeroko pojętej ceramiki, kamienia itp. oraz cięcie na sucho. Waga obrabianego detalu powinna być tak dobrana, by nie powodować braku stabilności maszyny. W konstrukcji i budowie przecinarki nie przewidziano zastosowań urządzenia do celów profesjonalnych. Przecinarki przeznaczone są dla majsterkowiczów lub do użytku domowego.

 

Przecinarka tarczowa DED7829 może być użytkowana tylko w pomieszczeniach zamkniętych. W czasie pracy diamentowa piła tarczowa rozpryskuje niewielkie ilości wody, zwłaszcza przy cięciu elementów wystających poza gabaryt stołu roboczego. Dlatego też przy urządzaniu miejsca pracy należy na ten fakt zwrócić uwagę(poślizgnięcie się operatora maszyny) oraz systematycznie uzupełniać poziom wody w zbiorniku. Tak, by pompka mogła funkcjonować, a sam proces cięcia przebiegał prawidłowo.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz