Pilarki tarczowe są narzędziami niezbędnymi przy niejednej pracy budowlanej. Wybór na rynku jest ogromny, warto więc dokładnie przeanalizować, urządzenia o jakich właściwościach potrzebujemy

Kup w Rotopino.pl
Piła tarczowa SRI174T
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 449,90
Zestaw: Pilarko-zagłębiarka
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 883,86
Piła tarczowa 5008MG
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
995,90

Podstawowy parametr doboru pilarki to maksymalna grubość ciętego materiału. Mowa oczywiście o maksymalnej grubości, a nie o grubości materiału, który będzie cięty najczęściej. Jeżeli mamy do czynienia z pracami budowlanymi, konstrukcja nie ma znaczenia - w rachubę nie wchodzi duża precyzja. Przy cięciu materiałów różnorodnych (metale, tworzywa) pilarka powinna posiadać regulację obrotów. Jeżeli do tego dojdzie układ z tachogeneratorem, mamy maszynę o bardzo dobrych parametrach. Niestety, wiąże się to z wysoką ceną (Protool, Festool, Mafell, Hilti).

 

Wybierz odpowiednią pilarkę w sklepie rotopino.pl

 

 

 

Gdy mowa o systemie prowadzenia (tzw „szyna”), to im większa precyzja cięcia, tym maszyna jest droższa. Wymienione poprzednio posiadają właśnie tego typu prowadzenie. Osobną kategorią wśród pilarekzagłębiarki. To narzędzia umożliwiające rozpoczęcie cięcia w dowolnym miejscu (wycinanie otworu pod zlew). Niestety, jako pilarki, nie należą do wygodnych narzędzi, są też droższe.

 

 

 

Narzędzia z tachogeneratorem mają niższe obroty niż maszyny bez elektroniki. Moc silnika też nie należy do największych. Przy pozornie gorszych parametrach jakość cięcia jest dużo lepsza, ponieważ prędkość skrawania (cięcia) jest cały czas taka sama (Protool, Festool). Przy dużych pilarkach. tzw. ciesielskich, wybór jest już bardzo skromny. Jeżeli ma to być pilarka z systemem prowadzenia, pozostaje tylko Protool.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz