Za prawidłowy wzrost i zdrowy rozwój roślin odpowiedzialnych jest wiele czynników. Potrzebują one nie tylko dobrej ziemi, odpowiedniej ilości światła i wody, ale także składników odżywczych, które nie zawsze występują w glebie.

Opryskiwacz HECHT 412Na rynku dostępny jest szeroki asortyment opryskiwaczy. Do zraszania wodą, opryskiwania chemicznymi środkami ochrony roślin, a także do dolistnego nawożenia. Do rozpylania nawozów i środków ochrony roślin idealnie nadają się opryskiwacze ciśnieniowe. Są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i z różnym wyposażeniem, od najmniejszych ręcznych, aż po ciśnieniowe plecakowe – które można dobrać w zależności od wielkości roślin i indywidualnych potrzeb ogrodu.

Ogólna zasada nawożenia, to: im mniej tym lepiej. Dlatego zawsze należy odmierzyć dokładnie zalecaną dawkę nawozu zalecanymi przez producenta. Ważne jest również, żeby nawóz rozprowadzać tylko na wilgotnej glebie i najlepiej przy zachmurzonym niebie.
Prawidłowe nawożenie skutecznie wyrównuje straty spowodowane zbiorem plonów bądź wypłukiwaniem gleby. Do zwalczania chorób i szkodników stosuje się środki ochrony roślin.

 

Dzięki zastosowaniu odpowiednich opryskiwaczy skutecznie można rozpylić we właściwych miejscach zarówno nawozy jak i środki ochrony roślin.

Pierwsze nawożenie roślin najlepiej rozpoczynać wiosną, już w początkowej fazie ich wzrostu. Rośliny nawozimy raz w roku, albo w zależności od potrzeby i rodzaju nawozu, ponownie latem. Nawozy mineralne stosuje się jesienią („na zapas”).

A jeśli rośliny zostały zaatakowane przez szkodniki, to należy działać szybko, stosując odpowiednie środki chemiczne.

Narzędzia i akcesoria do pielęgnacji ogrodu

Stosując chemiczne środki ochrony roślin bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń producenta. Odpowiedni opryskiwacz spełniający te wymagania powinien posiadać regulowane dysze pozwalające na stosowanie zmiennego strumienia cieczy oraz filtr cieczy roboczej, a wszystkie elementy opryskiwacza powinny być wykonane są z materiałów o wysokiej wytrzymałości i odporności chemicznej.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz