Odstraszacze... to dobry sposób na umilenie letnich wieczorów na działce i spacerów w pobliskim lesie. Dlaczego? Skutecznie blokują komarom, kleszczom dostęp do naszej skóry, a kretom, mrówkom i nornicom dostęp do naszego ogrodu i domu

Jedną z największych letnich zmór są kleszcze. Trudno w letni słoneczny dzień poruszać się po lesie ubranym od stóp do głów lub w ogóle pozbawić się przyjemności spacerowania na łonie natury. Pół biedy, jeśli kleszcza na swoim ciele zauważymy i go wyciągniemy, gorzej, że te pajęczaki często trudno zauważyć, tak samo jak przebieg powodowanej przez nie boreliozy.

 

Łatwym sposobem na pozbycie się tego problemu jest zaopatrzenie się w odpowiedni spray na kleszcze. Produkt firmy Bros to preparat o podobnych do płynu, repelencyjnych właściwościach. Co to oznacza? Że w przeciwieństwie do środków, które zaczynają działać dopiero po wbiciu się kleszcza w skórę, temu wbiciu zapobiegają. Forma sprayu czyni stosowanie preparatu bezproblemowym i wygodnym. Działa on również na komary.

 Sprawdź ofertę w sklepie internetowym

A jeśli nie spray, to płyn na kleszcze. Odstrasza nie tylko te pajęczaki, ale również komary i inne owady kłujące. Środek zawiera DEET – najskuteczniejszą substancję repelencyjną. Opakowanie z atomizerem zapewnia także ochronę dla naszych czworonożnych przyjaciół. Nie jest tłusty, lepki, nie plami odzieży, a badania dermatologiczne nie wykazały oznak działań ubocznych.

 

W celu pozbycia się komarów, a właściwie komarzyc, które chyba najbardziej uprzykrzają nam życie, stworzono już całą masę produktów. Możemy popsikać się różnymi płynami, sprayami, powstały nawet specjalne płyny na komary dla dzieci. W tym stworzonym przez Bros, starannie dobrane składniki pozwalają także na stosowanie go u dzieci powyżej pierwszego roku życia. Delikatna postać preparatu nie uczula nawet delikatnej skóry. I ten środek działa repelencyjnie.

 

Wśród szerokiego wyboru produktów antykomarowych znajdują się nie tylko takie, które stosuje się bezpośrednio na skórę, które odstraszają owady wyłącznie od człowieka. Są też takie, mające większy zasięg działania – pozbywają się komarzyc z otoczenia, w którym przebywamy. Należą do nich spirale na komary. Żarząca się spirala zapewnia kilkugodzinną ochronę przed różnymi owadami, które często dokuczają podczas letnich wieczorów. Co ważne, przeznaczone są tylko do użytku na zewnątrz pomieszczeń.

 

Przydatne są również lampy owadobójcze, skutecznie zabezpieczające pomieszczenia przed owadami. Sprawdzają się w mieszkaniach, domach, altanach ogrodowych i niewielkich pomieszczeniach gospodarczych. Zastosowanie specjalistycznego źródła światła i siatki rażącej jest gwarancją skuteczności działania. Emitowane promieniowanie UV jest całkowicie nieszkodliwe dla człowieka i zwierząt domowych.

 

Ciekawym rozwiązaniem są również elektrofumigatory, które podłączamy do kontaktu. Kupujemy je wraz z płynem, płytkami, później uzupełniamy wkłady. Zapewniają ochronę przed owadami latającymi, głównie komarami, zwabionymi światłem do domu, mieszkania. Urządzenie, podłączone do kontaktu, powoduje parowanie substancji, która działa na owady znajdujące się już w pomieszczeniu oraz chroni owo pomieszczenie przed kolejnymi, nalatującymi z zewnątrz. Elektrofumigatory działają długo – w zależności od opakowania, wkładu nawet do 60 nocy.

 

Mrówek pozbędziemy się za pomocą proszku na mrówki. To skuteczny środek przeznaczony do zwalczania mrówek wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń, zwłaszcza na tarasach, w altanach, na ścieżkach. Preparatu można używać jako środka do posypania, po rozpuszczeniu w wodzie do podlewania.

 

Niestety, buszujących po naszym ogrodzie kretów nie oglądamy tak chętnie jak tytułowego bohatera czechosłowackiej, później czeskiej, bajki. Dlatego powstały odstraszacze na krety. Przykładem specjalne dźwiękowe odstraszacze. Ultradźwięki emitowane przez urządzenie pod powierzchnią ziemi są wyjątkowo dokuczliwe dla kretów i nornic, które drążą tunele pod ziemią. Skutecznie odstraszają szkodniki, zmuszając je do opuszczenia chronionego terenu, a jednocześnie, oprócz wspomnianego dokuczania, nie czynią im żadnej krzywdy. Umieszczony w ziemi, dźwiękowy odstraszak, działa non stop i nie wymaga żadnych czynności dodatkowych. Urządzenie jest wykonane z trwałego tworzywa, a nieskomplikowana wymiana baterii nie wymaga wyciągania urządzenia z ziemi. BROS Sonic zabezpiecza teren o powierzchni 500-600 metrów kwadratowych.

 

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się pułapki na krety z sygnalizatorem – ekologiczne urządzenia do wyłapywania kretów i nornic. Plastikową rurkę umieszcza się w tunelu między kopcami, po wejściu zwierzęcia do pułapki zapadka uniemożliwia mu wydostanie się na zewnątrz. Pułapkę wyposażono w sygnalizator obecności gryzonia, nie czyni mu ona żadnej krzywdy.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz