Odśnieżarki spalinowe to najmocniejsze z urządzeń, które w zimowe dni pomagają nam pozbyć się śniegu z przydomowego podjazdu, ogrodu. Ich oferta na rynku jest bardzo szeroka, więc wybór maszyny, która będzie nam dobrze służyć, nie powinien nastręczać problemu

Przegląd odśnieżarek można rozpocząć od produktu firmy Agroma – Bizon 6556 L. Posiada ona system odpowiedniego wypełnienia paliwem gaźnika przy uruchamianiu, co sprawia, że zamarznięty silnik łatwiej zaczyna pracę. Stanowi to nie lada ułatwienie, gdy trzeba działać w naprawdę mroźne dni. Co więcej, przy produkcji urządzenia zastosowano materiały wzmocnione, które są odporne nawet na najniższe temperatury.

 

Wybierz odśnieżarkę spalinową w sklepie rotopino.pl

 

Nie musimy się również martwić, że topniejący śnieg przedostanie się do cylindra. Chroni przed tym specjalnie zamknięta zewnętrzna obudowa silnika śnieżnego. Zabezpiecza ona również przed szybkim zużyciem elementów elektrycznych. Natomiast dzięki wysokiemu poziomowi oleju silnikowego i otworowi wlewowemu oleju dolanie go jest wygodne i czyste.

 

Ponadto, głowica zaworów (OHV) projektowana jest tak, by wytrzymać niską temperaturę pracy, ma dużą moc, jest niezawodna i trwała, a silnik efektywnie wykorzystuje paliwo. Wspomniany silnik wykonano z żeliwa, co nie tylko poprawia smarowanie, ale także gwarantuje mu większą odporność na zużycie i dłuższą żywotność.

 

 

Odśnieżarka Agroma Bizon 6556 L ma automatyczny alarm. Następuje w niej zatrzymanie pracy silnika na niskim poziomie oleju, co zapobiega jego uszkodzeniu podczas pracy w niskim poziomie i zwiększa ochronę. Poprzez zastosowanie metalowych kutych krzywek wału korbowego silnik staje się bardziej niezawodny i trwały w niskich temperaturach.

 

Przyjrzyjmy się także innemu urządzeniu tej firmy – odśnieżarce Agroma Simplicity H924. Posiada ona silnik jednocylindrowy, górnozaworowy Briggs&Stratton, charakteryzujący się wysokim momentem obrotowym dla najlepszych osiągów przy wyjątkowo niskich temperaturach. Odśnieżarkę Agroma Simplicity H924 można obsługiwać intuicyjnie, ponieważ dźwignie służące do jego sterowania znajdują się w wygodnym dla użytkownika miejscu. Możemy być pewni, że maszyna będzie działała długo i nieprzerwanie, a gwarantuje to duży pojemnik paliwa. Natomiast obracający się w zakresie 190° wyrzutnik, mający dużą siłę wyrzutu śniegu, zapewnia wysoką wydajność i wszechstronność maszyny.

 


 

Warto wspomnieć również o odśnieżarce spalinowej 9551 z napędem firmy Hecht. Urządzenie to posiada stalową obudowę, napędzane jest czterosuwowym silnikiem OHV o mocy 5,5 kM. Odśnieżarka 9551 posiada pięć biegów do przodu i dwa do tyłu, jego szerokość odśnieżania wynosi 56 cm, a wysokość frezu śnieżnego to 51 cm. Niemałym ułatwieniem dla użytkowników jest opcja regulowania kierunku i odległości wyrzutu śniegu – maksymalna wynosi 10 m.

 


Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz