Zagłębiarka TS 55 R jest idealnym urządzeniem do cięcia wpustów przy podłogach, posadzkach lub drzwiach przy minimalnym odstępie 12 mm od krawędzi. Maszyna umożliwia szybkie wykonywanie wpustów czołowych o szerokości pomiędzy 14 i 46 mm – dzięki prowadnicy do wykonywania wpustów czołowych (dostępnej jako wyposażenie).

Zagłębiarka TS 55 R Fot. FestoolW zagłebiarce TS 55 R zainstalowano system FastFix, dzięki czemu tarcze pilarskie wymienia się łatwo i szybko, a nowy, ułożyskowany sprężyście klin prowadzący wysuwa się wcześniej niż tarcza pilarska i można go używać do ustawienia pilarki w istniejącym już rzazie, np. podczas przestawiania szyny prowadzącej.
Najczęściej wymagane kąty pomiędzy 0° i 45° można wybierać korzystając z punktów bazowych. Nie jest jednak tajemnicą dla żadnego profesjonalnego wykonawcy, że na budowie precyzyjne kąty występują niezwykle rzadko. Fakt ten został wzięty pod uwagę przy konstruowaniu nowej TS 55 R. Dzięki rozszerzonej regulacji w zakresie od -1° do 47° możliwe jest teraz wykonywanie podcięć oraz dokładne pasowanie elementów narożnych.

Czasami podczas pracy zagłębiarką wymagana jest szczególna precyzja – przykładowo w sytuacji, kiedy musimy wykonać perfekcyjne wycięcie w blacie kuchennym. Festool wprowadził praktyczne rozwiązanie w postaci okienka kontrolnego, które umożliwia doskonały widok tarczy pilarskiej oraz linii cięcia wyznaczonej na materiale.
Zabezpieczenie przeciwodpryskowe  eliminuje konieczność pracochłonnej  obróbki dodatkowej i przyczynia się  dzięki temu do ekonomicznej i  oszczędzającej czas pracy. Wziernik ułatwia widok na tarczę  pilarską oraz minimalizuje  występowanie pyłu.  Wziernik można w prosty sposób  zamienić na zielone zabezpieczenie  przeciwodpryskowe.
Bardzo przydatna jest również podwójna skala głębokości cięcia z precyzyjną regulacją, która zapewnia doskonałe efekty pracy. Zarówno przy pracy z szyną, jak i bez szyny prowadzącej, głębokość można bardzo szybko odczytać, bądź nastawić.
Typowy dla zagłębiarek Festool klin prowadzący, został całkowicie przeprojektowany. Dotychczas odpowiadał głównie za bezpieczeństwo. Teraz sprężysty klin zapewnia dodatkowo większą precyzję cięcia. W odróżnieniu od wcześniejszej konstrukcji, nowy klin wysuwa się wcześniej niż tarcza pilarska, umożliwiając precyzyjne ustawienie pilarki w istniejącym rzazie, np. podczas przestawiania szyny prowadzącej. Gwarantuje to perfekcyjne cięcie wzdłuż istniejącej już krawędzi.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz