Do drobnych napraw domowych potrzebny jest zestaw narzędzi podstawowych. Powiemy Państwu, bez których narzędzi nie można się obyć.

Kup w Rotopino.pl
12 sztuk kluczy płasko-oczkowych CrV 6-14, 17, 19, 22 mm 1405
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
60,99
Młotek ślusarski 200g YT-4492
dostawa
wysyłka
>12 dni
19,38
Zestaw wkrętaków izolowanych 7szt. YT-2828
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
76,49
Obcęgi 7" YT-2051
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
29,99

Fot. BoschDo napraw w domu majsterkowicz potrzebuje przynajmniej podstawowego zestawu narzędzi. W sklepach często można zobaczyć narzędzia sprzedawane z palet, ale zwykle te „oferty specjalne“ nie mają nic wspólnego z jakością. Przy zakupie narzędzi zawsze należy zwracać uwagę na jakość produktu.

Wkrętak: na użytek domowy wystarczą wkrętaki do wkręcania śrub z rowkiem płaskim, w trzech rozmiarach (mały, średni, duży) oraz dwa wkrętaki krzyżowe (mały, duży). W domu powinien znaleźć się także wkrętak instalacyjny, służący jako próbnik napięcia. Idealna dla majsterkowiczów: wkrętarka akumulatorowa Bosch IXO jest wyjątkowo poręczna i wyposażona we wszystkie możliwe końcówki wkręcające.

Młotek: duży młotek ślusarski to klasyczne narzędzie domowe. Nadaje się do wbijania gwoździ i lżejszych prac związanych z dłutowaniem. Do wbijania cienkich sztyftów lepiej użyć lżejszego młotka.

Obcęgi do gwoździ: to proste narzędzie pomaga wyjmować gwoździe oraz obcinać miękkie druty i cienkie trzpienie.

Klucz maszynowy: zwykle jest potrzebny w paru rozmiarach (rozmiar 6 – 12 mm). Lepiej kupić kilka markowych kluczy, niż kompletny zestaw z tanim narzędziem.

Drabina składana: nie należy wprawdzie do narzędzi, ale jest nieodzowna przy wykonywaniu napraw w domu. Lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych w stabilną drabinę, niż balansować na chwiejących się krzesłach czy stołkach.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz