Bosch przedstawia szeroką ofertę materiałów ściernych, przeznaczonych do prac z wieloma surowcami: od drewna po metal

Jak doszło do tego, że Bosch rozpoczął produkcję całej serii materiałów ściernych? Spółka przejęła firmę sia Abrasives – wiodącego wytwórcę innowacyjnych papierów ściernych na świecie. Do współpracy zaproszono również producentów najwyższej jakości farb i lakierów, co sprawiło, że osiągnięcie celu, jakim było wytworzenie jak najlepszych produktów, stało się jeszcze bliższe.

 

Wybierz materiał ścierny Bosch w sklepie rotopino.pl

 

Materiały ścierne Boscha produkuje się, zgodnie z normą przemysłową, w Szwajcarii. Natomiast włókninę szlifierską wytwarza wyspecjalizowana fabryka Fibral z Anglii. Nie ma więc obaw, że użytkownik pracować będzie na papierze słabej jakości, który może zniwelować rezultat całej jego pracy. Także w przypadku wymagających powierzchni i materiałów drogocennych.

 

Z myślą o profesjonalnych użytkownikach dobrano optymalny skład surowców do każdego z zastosowań. Wysokiej jakości podkładowi materiał zawdzięcza rozciągliwość, odporność na rozerwanie, elastyczność, stabilność oraz przylegliwość.

 

 

Dzięki wyjątkowej technice pomiaru rozprowadzono równomiernie spoiwa wierzchnie i bazowe. Ich twardość i ciągliwość dostosowano do danego materiału szlifierskiego. Ziarna rozmieszczono i dobrano odpowiednio do każdego z zastosowań, mając na względzie ich twardość, wielkość, ciągliwość oraz kształt.

 

Tym, co charakteryzuje papier ścierny gruboziarnisty, są ziarna ostre i podłużne oraz otwarty nasyp, gwarantujący przestrzeń na odprowadzanie pyłu. Natomiast papier drobnoziarnisty wyróżniają zaokrąglone, kanciaste ziarna, majace regularną wielkość. Wielkość owa zapewnia równomierność szlifowania. Zamknięty nasyp i minimalne odstępy między ziarnami to kolejne cechy materiałów ściernych Bosch.

 


 

Jakie są rodzaje materiałów ściernych Bosch? Można wśród nich wyróżnić Best for Paint – do lakierów, farb, masy szpachlowej i wypełniaczy. Stworzono je z korundu, który powleczono stearynianem wapnia, na osnowie z żywicy syntetycznej i papierze. Kolejny rodzaj materiału – Best for Wood – to najodpowiedniejsze rozwiązanie do materiałów drewnianych, twardego drewna, płyt wiórowych. Wyprodukowano go z korundu na osnowie z żywicy syntetycznej i papierze lub tkaninie. Produkty Professional for Metal będą niezastąpione dla metalu, stali. One również są wytworzone z korundu, z powłoką aktywną w spoiwie, na osnowie z żywicy syntetycznej i tkaninie lub fibrze. Best for Metal będą niezbędne w pracy ze stalą szlachetną, stalą wanadową, stalą chromową, blachami stalowymi i żeliwem. Wykonano je z tych samych składników, co materiały Professional for Metal.

 

 

Materiały ścierne Best for Stone będą niezbędne w pracy z kamieniem, szkłem, pleksiglasem, lakierem piecowym i marmurem. Wytworzono je z węgliku krzemu, na osnowie z żywicy syntetycznej i papierze. Ich wodoodporny odpowiednik – Best for Stone Waterproof – zrobiono z tych samych składników, co wersję podstawową i dodano papier wodoodporny. Best for Stone Waterproof sprawdza się w użytku z marmurem z wodą. I na koniec – Best for Inox – do kamienia, pleksiglasu, szkła, marmuru z wodą i lakieru piecowego. Wykonano go z korundu cyrkoniowego, z powłoką aktywną, na osnowie z żywicy syntetycznej i tkaninie lub fibrze.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz