Planujesz odświeżyć starą komodę, garaż, altankę ogrodową czy płot? Proponujemy produkty systemu natryskowego Bosch PFS oparego na technologii "SprayControl" (malowanie natryskowe), która zapewnia szybkie i równomierne nakładanie farb. System jest prosty w obsłudze, poradzi sobie z nim nawet początkujący użytkownik.

Kup w Rotopino.pl

System natryskowy PFS  Fot. Bosch

Malowanie natryskowe – to znaczy takie, gdzie zamiast pędzla czy wałka używamy urządzenia rozpylającego strumień farby – właściwie pod każdym względem jest lepsze, niż techniki tradycyjne. Bije je na głowę jeśli chodzi o szybkość pracy (w tym samym czasie można pomalować trzy razy większą powierzchnię) oraz o zużycie farb (natryskowo oszczędzamy około 15% materiału). Pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, bez śladów pędzla, a dotarcie z farbą w trudno dostępne wgłębienia i narożniki przestaje być problemem, a drugą warstwę farby możemy nanosić nie czekając aż wyschnie pierwsza.

System PFS - Trzy razy szybciej niż pędzlem

Za pomocą systemu PFS (w ofercie dostępne są modele PFS 55, 65 i PFS 105 E oraz 105 E WP) szybko, łatwo i prosto odświeżymy różne elementy w domu i w ogrodzie. Urządzenie sprawdza się przy pracach remontowych typu impregnowanie powierzchni drewnianych, jak również podczas prac renowacyjnych: odnawianiu mebli ogrodowych czy metamorfozie komody. System PFS zapewnia prostą obsługę i dużą precyzję w nakładaniu wszelkiego typu farb rozpuszczalnikowych, lakierów jednoskładnikowych, bejc, impregnatów i olei, a można je nawet wykorzystać do rozpylania środków ochrony roślin.

Wprawy w obsłudze urządzenia nabiera się już po kilku minutach od pierwszego uruchomienia, i wbrew pozorom łatwiej nauczyć się właściwej obsługi PFS, niż poprawnego posługiwania się pędzlem. Wystarczy tylko pamiętać o podstawowych zasadach obsługi:

  • nalewamy farbę do pojemnika, mieszamy i ewentualnie rozcięczamy
  • urządzenie trzymamy podczas pracy w równej odległości 5-15 cm od malowanej powierzchni
  • wybieramy kształt strumienia (punktowy, poziomy czy pionowy)
  • regulujemy dysze tak, by ilość wystrzeliwanej farby była na tyle duża, by równo zakrywać powierzchnię, oraz na tyle mała, by nie tworzyły się zacieki (próba natrysku pokaże, czy ustawiono odpowiednie natężenie przepływu)
  • pistolet prowadzimy równomiernymi ruchami unikając przyspieszania czy zwalniania oraz przerw w pracy, poszczególne pasy farby powinny na siebie zachodzić na około 4 cm.
Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz