Nowe lasery firmy DeWALT oznaczone symbolami DW089K i DW088K - to profesjonalne urządzenia przeznaczone do stosowania podczas pracy na budowie. Urządzenia wyróżniają się wszechstronnością zastosowań, dobrą widocznością wiązki, oraz prostotą obsługi i wytrzymałą obudową.

Kup w Rotopino.pl

Samopoziomujący laser DeWALT DW089K Fot. DeWaltNowoczesna technika laserowa dostarcza nam rozwiązania, które w znaczny sposób ułatwiają i wspomagają prace związane z pomiarem odległości czy też precyzyjnym wyznaczaniem linii w pionie i w poziomie.

Grupa narzędzi laserowych dostępnych na rynku jest bardzo rozbudowana, a wszechstronność ich zastosowania sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród profesjonalistów. Urządzeniami służącymi do poziomowania są lasery liniowe zwane także krzyżowymi, które za pomocą światła skupionego rzucają linię na ścianę pomieszczenia czy budynku. Dzięki temu znacznie łatwiej jest określić poziom/pion podczas montażu okien, drzwi, układaniu płytek, stawianiu ścian z płyt gipsowo-kartonowych lub układaniu przewodów czy osprzętu instalacji elektrycznej.

 

Przykładem takich urządzeń są Nowe lasery firmy DeWALT – DW089K i DW088K.


 Samopoziomujący laser DeWALT DW089K to urządzenia posiadające wiele przydatnych funkcji. Oprócz standardowego wyznaczania pionu/poziomu umożliwia wyznaczenie pionu bocznego z dokładnością do ± 0,3 mm/m. Dzięki zastosowaniu 3 wiązek DW089K jest urządzeniem kompletnym niewymagającym używania dodatkowego lasera. Wiązki te mogą być wyświetlane każda os obno bądź wszystkie razem, tworząc na ścianie linie przecinające się pod kątem prostym. Laser wyposażony jest w funkcję samopoziomowania w zakresie 4° z automatyczną blokadą położenia. Kolejną przydatną cechą urządzenia DW089K jest obsługa za pomocą 3 przycisków. Każdy przycisk odpowiada wyznaczeniu konkretnej lini pionowej, poziomej lub bocznej za pomocą wiązki lasera. Bez problemu możemy nałożyć na siebie wiązki, które aktualnie są nam potrzebne. Nowością jest precyzyjna regulacja położenia pionowej wiązki lasera za pomocą pokrętła. Dzięki temu, bez konieczności ręcznego manewrowania laserem, ustawiamy wiązkę dokładnie tam gdzie jest potrzebna.  

Dodatkowo laser posiada wskaźnik niskiego poziomu napięcia, który informuje nas o koniczności wymiany baterii. Wbudowany, ruchomy uchwyt magnetyczny zapewnia nam łatwe i pewne mocowanie urządzenia bezpośrednio do powierzchni metalowych. Natomiast odporna, wytrzymała konstrukcja utrzymuję kalibrację lasera w najtrudniejszych warunkach pracy.


 DeWALT DW088K jest nowszą wersją popularnego na rynku DW087K. Fot. DeWALTDW088K jest nowszą wersją popularnego na rynku DeWALT DW087K Wyświetla on dokładne i dobrze widoczne czerwone linie, wyznaczające poziom i pion z dokładnością do ± 0,3 mm/m. Nowy laser DW088K posiada funkcję samopoziomowania w zakresie 4° z automatyczną blokadą położenia oraz wskaźnikiem niskiego poziomu napięcia. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą 2 przycisków, z których każdy odpowiada wyznaczeniu konkretnej płaszczyzny. Laser posiada, także wbudowany, ruchomy uchwyt magnetyczny umożliwiający łatwe zamocowanie urządzenia na powierzchniach metalowych. Z kolei stabilna konstrukcja obudowy zapewnia utrzymanie kalibracji w każdych nawet najtrudniejszych warunkach.

Oba przedstawione wyżej Lasery dostępne są także w zestawie z detektorem DE0892.
Detektor umożliwia wykrycie wiązki lasera w warunkach dużego naświetlenia, np. na zewnątrz. Jest to przydatne w pracy np. wtedy gdy mamy do czynienia z ostrym światłem słonecznym. DE0892 umożliwia pracę w odległości nawet 50m od lasera.

W skład wyposażenia standardowego wchodzi:
DW089K - 4 baterie typu AA, które zapewniają pracę przez 25 godzin, zaczep montażowy oraz mocny kufer transportowy.
DW088K – 3 baterie typu AA, które zapewniają pracę

(joter)

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz