LAR 250 to rotacyjny niwelator, w którym wykorzystane zostały najnowsze technologie. Czyni go to najbardziej zaawansowanym technicznie instrumentem firmy STABILA

Praca w najbardziej ekstremalnych warunkach to już nie wyzwanie, nie męczarnia – niwelator laserowy LAR 250 perfekcyjnie zadziała w najtrudniejszych miejscach. Także na wielkich placach budowy. Charakteryzuje go bowiem bardzo trwała, a jednocześnie zwarta, konstrukcja. Laser to także urządzenie bardzo nowoczesne, czego przykładem jest zastosowanie w nim systemu STABILA-Protector. Został on zgłoszony do objęcia ochroną patentową.

 

 

 Wybierz niwelator w sklepie rotopino.pl

 


Z rotacyjnym niwelatorem LAR 250 możliwa jest praca zarówno w pionie, jak i w poziomie. Działa on jak dwa inne urządzenia: niwelator optyczny i laser montażowy. Skorzystamy więc z niego również wtedy, gdy będziemy chcieli wykończyć wnętrza, nie wyłącznie na dużych budowach.

 

 Niwelator laserowy LAR 250 automatycznie się samopoziomuje, i w pionie, i w poziomie. Wybieramy spośród aż ośmiu rodzajów promienia: punkt, punkt z 90°, linia w poziomie, linia w pionie, pion, rotacja w poziomie, rotacja w pionie, pochylenie. Emitowane są przy tym widzialne wiązki światła laserowego, mającego dużą moc. Elektroniczny kompensator ułatwia działanie z niwelatorem laserowym LAR 250, ponieważ dzięki niemu nie zachodzi potrzeba poziomowania instrumentu za pomocą libelli. Pochylenie głowicy i projekcję płaszczyzny nacylonej w osiach X oraz Y umożliwia funkcja ustawiania spadków.


Do obsługi narzędzia, dokonywania pomiarów potrzebna jest zaledwie jedna osoba, bowiem całości dokonujemy dzięki jednemu, zdalnie sterowanemu, pilotowi. Warto dodać, że niwelator laserowy LAR 250 ma aż 350-metrowy zakres roboczy, zgodną z normą IP 65 pyło- i wodoszczelność.Odbiornik REC 300 Digital, zamontowany w instrumencie, podaje odchylenie względem referencji w milimetrach, a swoje pomiary ukazuje na wyświetlaczu. Dzięki temu uzyskamy to, co w pracy z laserem jest kluczowe – szybką korektę wysokości bez konieczności przestawiania odbiornika na łacie pomiarowej.Praktyczność i funkcjonalność to zalety tego urządzenia. Raz wydanych pieniędzy nigdy nie będziemy żałować, korzystając z wielu możliwości, jakie gwarantuje niwelator laserowy LAR 250.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz