Oceń artykuł:

Młotowiertarka 360 BPS BiPower to profesjonalne elektronarzędzie oferujące możliwość pracy na zasilaniu akumulatorowym jak i sieciowym, wyposażone przy tym w silnik indukcyjny. Dzięki tym rozwiązaniom młotowiertarka ta ustanawia nowe standardy na rynku elektronarzędzi – nie tylko w kwestii zastosowanych technologii, ale także wzornictwa.

Młotowiertarka 360 BPS BiPower marki Kress, fot. Lange ŁukaszukPodczas Międzynarodowych Targów Narzędzi w Kolonii firma Kress po raz pierwszy zaprezentowała absolutną nowość - młotowiertarkę 360 BPS BiPower.
Ta całkowicie innowacyjna konstrukcja opracowana przez firmę Kress, to kombinacja „2 w 1”, przy czym nie chodzi o ilość funkcji w jednym narzędziu, lecz o ilość sposobów zasilania.  360 PBS BiPower może być zasilana prądem D/C z baterii o niespotykanej pojemności 3,5 Ah, jak też prądem A/C z sieci elektrycznej (230 V, 50 Hz). Ta elastyczność co do wyboru źródła energii sprawia, że narzędzie staje się niezbędne na każdym placu budowy. Młotowiertarka 360 BPS BiPower została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 36 Volt o bardzo dużej pojemności 3,5 Ah. W trybie „akumulatorowym” użytkownik nie jest ograniczony kablem zasilającym, co sprawia, że może swobodnie docierać do każdego miejsca. Wyświetlacz na baterii informuje przez cały czas o energii pozostałej do dyspozycji użytkownika. By naładować akumulator i pracować bez ograniczeń czasowych wystarczy podłączyć zatrzaskowy kabel zasilający, wpięty do gniazdka sieci 230 V/50 Hz. Oznacza to oszczędność czasową, gdyż jednocześnie można pracować i ładować akumulator, zaś po naładowaniu (ok. 55 minut dla naładowania baterii do pełna) przełączyć się na tryb „akumulatorowy”. Dzięki takiemu rozwiązaniu, konstruktorzy Kress zaoferowali narzędzie akumulatorowe, przy którym użytkownik nie traci cennego czasu na ładowanie czy też zmianę baterii. Warto zaznaczyć, że z akumulatorem naładowanym do pełna, młotowiertarka 360 BPS BiPower marki Kress jest w stanie wywiercić w betonie do 272 otworów o średnicy 6 mm i głębokości 40 mm. W rezultacie BiPower potrafi wykonać do 100 % więcej otworów niż odpowiedniki konkurencyjnych producentów. U podstaw tak rewelacyjnego wyniku leży silnik indukcyjny, który wykorzystuje energię wydajniej niż tradycyjny szczotkowy silnik elektryczny. Co istotne, doskonała wydajność i prędkość wiercenia tego unikalnego narzędzia została potwierdzona testami. Młotowiertarka 360 BPS BiPower wierci do 35 % szybciej niż konkurencyjne produkty w swojej kategorii, w zależności od średnicy wiertła oraz twardości betonu. Podczas testów średnia prędkość wiercenia otworów Ø 8 mm utrzymała się na poziomie 600 mm/min.

Młotowiertarka 360 BPS BiPower marki Kress posiada dwa źródła zasilania – akumulator oraz zasilanie sieciowe, fot. Lange ŁukaszukAkumulator narzędzia umieszczony jest centralnie, w samym środku punktu ciężkości tej 5-kilogramowej młotowiertarki. Dzięki temu narzędzie jest ergonomicznie zbalansowane i pozwala na większą swobodę operowania. Tłumiący wibracje mechanizm umieszczony został w głównej rękojeści. Testy wykazały, że przy wierceniu udarowym poziom wibracji utrzymuje się na poziomie 9.1 m/s2. Elektroniczna kontrola obrotów gwarantuje stałą prędkość przy zmiennym obciążeniu, przy czym maksymalny poziom to 850 obrotów na minutę, zaś maksymalna ilość udarów to 4 500 na minutę, przy jednoczesnej energii pojedynczego uderzenia na poziomie 2.9 J. Funkcje narzędzia zostały zsynchronizowane w jednym przełączniku, który pozwala użytkownikowi wybrać między wierceniem bezudarowym, udarowym i dłutowaniem. Model 360 BPS BiPower pozwala na wiercenie udarowe w betonie przy użyciu wierteł o maksymalnej średnicy 26 mm oraz wiercenie bezudarowe w stali wiertłami o średnicy do 13 mm i w drewnie wiertłami o średnicy do 30 mm. Natomiast maksymalna średnica otwornic do betonu, zalecana przez Kress do stosowania z 360 BPS to 68 mm. Przekładnia narzędzia została zamknięta w bardzo trwałej obudowie z lekkiej stali magnezowej, co umożliwiło szybkie odprowadzanie ciepła na zewnątrz i jednocześnie obniżyło wagę młotowiertarki. Uchwyt wiertarski wykonany w standardzie QuiXS opatentowany przez Kress i umożliwia szybkie przezbrojenie narzędzia z systemu SDS-plus na samozacisk dla wierteł walcowych. Cały zestaw młotowiertarki 360 BPS BiPower Kress obejmuje narzędzie, akumulator, dwukomponentową miękką rękojeść dodatkową, ogranicznik głębokości wiercenia, 4-metrowy kabel zatrzaskowy, smar do wierteł i dłut oraz profesjonalną walizkę. Narzędzie marki Kress jest objęte 2-letnią gwarancją. Istnieje jednak możliwość wydłużenia jej do 3 lat po rejestracji na stronie www.kress.pl, zaś sama bateria litowo-jonowa została objęta 2-letnią gwarancją.   

Dane techniczne młotowiertarki 360 BPS BiPower:

 • Bateria 36 Volt / 3,5 Ah Li-Ion
 • Obroty bez obciążenia 0 - 850 /min.
 • Ilość udarów bez obciążenia 0 - 4.500 /min.
 • Energia udaru 2,9 J (wg EPTA 05/2009)
 • Max Ø wiercenia w betonie 26 mm (udarowo)
 • Max Ø wiercenia otwornicą 68 mm
 • Max Ø wiercenia w stali 13 mm
 • Max Ø wiercenia w drewnie 30 mm
 • Ø kołnierza 55 mm
 • Średni czas ładowania 45 min.
 • Wibracje przy udarze 9,1  m/s2
 • Waga 4,9 kg
Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz