W prawie każdym ogrodzie, na każdej działce znajdziemy kosiarkę. Kosy zdarzają się rzadziej, jednak mają swoich wiernych fanów. Co powoduje, że zdecydowali się na taki właśnie wybór?

Kosy działają na różnych powierzchniach. Na wzniesieniach, nierównym terenie są nie do zastąpienia.

 

Przydają się w sadach, winnicach, kiedy ich właściciele chcą odejść od używania pestycydów. Kosą bez problemu dotrze się do nisko wiszących gałęzi (zwłaszcza gatunków krzewów karłowatych), by oczyścić je z odrostów i zniechęcić nornice. Z tym urządzeniem do drzewa można podejść bliżej, łatwiej i bezpieczniej niż np. z kosiarką.

 

Narzędzie można również wykorzystać do dokładniejszego ścinania chwastów wyrosłych między hodowanymi przez ogrodnika jagodami czy jeżynami. Koszący może usunąć zbędne rośliny, nie naruszając krzaków. To wszystko bez zbędnego nachylania, garbienia się.

 

Zarówno w małych ogródkach, jak i większych ogrodach, za pomocą kosy zetniemy trawę w trudno dostępnych miejscach: na krawędziach, między grządkami, w kwietniku.

 

Rolnikom kosa przyda się do zebrania siana na zimę dla mniejszych, przydomowych zwierząt. Nawet kilka ścięć w sezonie wystarczy, by nakarmić przez zimę stadko 8-10 gęsi. Nie potrzeba do tego wielkiej maszynerii.

 

Nowoczesne kosy akumulatorowe, elektryczne i spalinowe, wyposażone w odpowiednie silniki, są przyjazne środowisku, co również stanowi ich niewątpliwą zaletę.

 

Kosą można przygotować pole do pracy dla cięższych urządzeń, np. jeśli chcemy oszczędzić siano, które traktor by zgniótł.

 

Trawa rosnąca wzdłuż drogi także w łatwy sposób może zostać ścięta za pomocą kosy.

 

Kolejna bardzo ważna zaleta: urządzenie to jest tańsze niż kosiarka. Cena najdroższych kos akumulatorowych to ok. 3500 zł, najtańszej podkaszarki – 80 zł. Natomiast kosiarki kosztują od 250 zł (kosiarka elektryczna) do prawie 9000 zł (kosiarka traktorowa).

 

Ścinanie kosą może także po prostu dawać przyjemność. Tak, to ciężka praca, ale w każdej chwili można przystanąć i odpocząć, kosy produkuje się teraz tak, by jak najmniej problemów w użytkowaniu sprawiały swoim właścicielom – są poręczne.

 

Dział z kosami w sklepie rotopino.pl

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz