Widok obficie kwitnących roślin w ogrodach lub na balkonach i tarasach podnosi na duchu każdego miłośnika ogrodnictwa. Piękno ogrodów w środku lata zależy jednak od tego, czy się o nie regularnie dba...Widok obficie kwitnących roślin w ogrodach lub na balkonach i tarasach podnosi na duchu każdego miłośnika ogrodnictwa. Piękno ogrodów w środku lata zależy jednak od tego, czy się o nie regularnie dba...

Kup w Rotopino.pl
Wąż ogrodowy SPRINT 1/2'' 50 m WFS1/250
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
54 49,99
Kompostownik 850l IKEV850C
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
262 209,90
Sekator YT-8800
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
29,54

Nalleży regularnie usuwać zwiędnięte kwiaty. Jest to szczególnie ważne w przypadku róż rabatowych i krzewiastych Fot. GardenaNależy regularnie usuwać zwiędnięte kwiaty. Jest to szczególnie ważne w przypadku róż rabatowych i krzewiastych. Zwiędnięte kwiaty należy odcinać wraz ze znajdującymi się poniżej dwoma liśćmi. W przypadku ostróżek i innych bylin należy to robić po zakończeniu kwitnienia. Dzięki temu rośliny kwitną zwykle po raz drugi.

Gdy w środku lata robi się naprawdę gorąco, złapanie za konewkę lub wąż ogrodowy jest po prostu koniecznością.

 

 

Podlewanie powinno się odbywać zdecydowanie w godzinach rannych lub wieczornych, a nie w środku dnia w czasie największego nasłonecznienia. Rośliny trzeba podlewać u podstawy lub blisko korzeni — nie należy kierować strumienia na liście.
Chwasty można bez problemu usuwać w upale. W słoneczne dni można je usunąć na przykład motyką i po prostu pozostawić na ziemi. Zwiędnięte chwasty utworzą dodatkową warstwę mulczu na powierzchni gleby, który będzie ją chronić przed wyschnięciem. Dzięki regularnemu usuwaniu chwastów w ogrodzie można się ich pozbyć na dobre.

Kwitnienie dalii zaczyna się w sierpniu, a czas kwitnienia zależy od odmiany. Przycinanie większych gałązek sprzyja wzrastaniu nowych pędów, a bukiet świeżo ściętych kwiatów sprawi przyjemność każdemu — może na przykład sąsiadom.

Lubisz roszponkę? Jeśli tak, pora ją wysiać. Miejsce powinno być lekko zacienione, ponieważ w takich warunkach nasiona kiełkują lepiej niż w pełnym słońcu. Wysianie roszponki w cieniu pomidorów, kapusty czy fasoli ozdobnej sprawi, że jej rozetki będą odpowiednio wyrośnięte i gotowe do zbioru jeszcze przed warzywami.

W sierpniu pierwsze jabłka i gruszki są gotowe do zbiorów, gdy do zerwania owocu z drzewa wystarczy jego delikatne przekręcenie. Po zbiorach można od razu rozpocząć przycinanie drzew owocowych.

Nadejście późnego lata to doskonały moment, aby rozpocząć przygotowania do kolejnej pory roku i na przykład porozmnażać byliny. Większość bylin, takich jak rośliny rabatowe i trawy ozdobne, jest wieloletnia, łatwa w hodowaniu i można je rozmnażać przez podział. Po kilku latach wzrostu w tym samym miejscu byliny zwykle stają się gęstymi roślinami z równie gęstym systemem korzeniowym. Aby rozmnożyć byliny, należy rozdzielić rośliny wzdłuż wraz z korzeniami — ręcznie, za pomocą noża lub łopaty. Rozdzielone rośliny można ponownie zasadzić w odpowiednim miejscu w ogrodzie i obficie podlać. Takie odmładzanie roślin zapewni ich wzrost i podwojenie liczby kwiatów. Najlepszą porą na dzielenie i odmładzanie bylin jest jesień (po przycięciu) lub wczesna wiosna. Wcześnie kwitnące byliny należy dzielić w sierpniu lub bezpośrednio po okresie kwitnienia.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz