Do prac murarskich potrzebujemy specjalnych narzędzi, które pomogą nam osiągnąć zamierzony budowlany cel. Oto lista tych najbardziej potrzebnych.

Kup w Rotopino.pl
Taczka ogrodowa G40GC
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 800 2 299,90
Kielnia murarska 180x180mm 13A100
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
20,24
Kielnia trapezowa 200x140mm 13A118
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
18,02
Kielnia trapezowa nierdzewna 180x120x80 mm YT-5237
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
28,77

Przed Tobą konieczność wymurowania czegoś? Jeśli nie masz doświadczenia, to pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić jest zebranie odpowiedniego sprzętu. Oto lista niezbędnych narzędzi.

Narzędzia przydatne w trakcie murowania

Na pewno trzeba zaopatrzyć się w kielnie. Wyróżniamy wiele ich rodzajów: mogą być klasyczne – trójkątne, trapezowe, kwadratowe. Są także specjalne mieszadła do zaprawy klejowej, a nawet, posiadające niewątpliwie ciekawą nazwę, kielnie „język kota”.

Zawdzięczają ją oczywiście temu, że kształtem przypominają właśnie tę część ciała zwierzęcia. Narzędzie jest konieczne do nakładania i rozprowadzania zaprawy, do uzyskania gładkich linii. Rodzaj kielni wybieramy w zależności od pracy, jaką chcemy wykonać: do małych/dużych powierzchni, użytku domowego/profesjonalnego, materiału, na którym działamy. Co ciekawe, pacą zębatą, oprócz rozprowadzenia zaprawy, możemy także nadać tynkowi ozdobną fakturę.


Młotek murarski, z racji swojego przeznaczenia, jest większy od innych tego rodzaju narzędzi. Dzięki ostro zakończonemu obuchowi kruszy cegły i pustaki, wybija kanały w murze. Nadaje się do skuwania i innych prac budowlanych, także rozbiórkowych. Wtedy konieczne będzie użycie 20-kilogramowego narzędzia. Do poruszenia betonu przydadzą się również specjalne dłuta. Wielofunkcyjnymi urządzeniami ułatwiającymi pracę murarzom są także kombimłotki.

Czasem trzeba kupić, wynająć betoniarkę, która, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do wytworzenia betonu lub zaprawy. Warto pamiętać o wiadrze-kontenerze do tynków i poziomnicy, która uratuje przed nierównościami. Poziomic na rynku wiele, coraz większą popularnością cieszą się te laserowe oraz krzyżowe. Krzyżowe posiadają funkcję automatycznej, samoczynnej niwelacji w ciągu kilku sekund, co poprawia komfort użytkowania, a przede wszystkim – jakość pracy.

Pamiętajmy, że pomocne będą także narzędzia, które nie są ściśle z murowaniem powiązane: taczki, szczotki, ołówek...

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz