Chcesz wyczyścić chodnik, brudną elewację budynku czy samochód, który po ostatniej eskapadzie jest cały zabłocony? Nie masz czasu ani pewności, że mozolne ręczne czyszczenie wystarczy, aby pozbyć się całego brudu i przywrócić Twój dom oraz auto do świetności? Jeśli chcesz działać sprawnie i skutecznie, koniecznie zaopatrz się w myjkę ciśnieniową. To urządzenie szybko rozprawi się z każdym brudem. Jest bardzo poręczne i proste w obsłudze. Odpowiednio dobrana myjka ciśnieniowa może Ci bezawaryjnie służyć przez długie lata.

Kup w Rotopino.pl
Myjka wysokociśnieniowa C 125.7-6 X-TRA EU
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
495,99
Myjka ciśnieniowa C 120.7-6 X-TRA
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
417,99
Myjka ciśnieniowa GDC40
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
739 602
Myjka ciśnieniowa ONE+ RY18PW22A-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
502,90
Myjka ciśnieniowa akumulatorowa RPW36X120HI40
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 700 1 895
Myjka ciśnieniowa AW100 NAZ
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
379 254

Myjki ciśnieniowe to uniwersalne urządzenia, którymi szybko i dokładnie wyczyścisz różnego rodzaju powierzchnie oraz sprzęty w domu i ogrodzie. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i właściciele pojazdów i domów jednorodzinnych. Za pomocą tych urządzeń wyczyścisz auto, elewację budynku, kostkę brukową, rower, narzędzia ogrodowe i nie tylko.

Zakup myjki ciśnieniowej to z pewnością jeden z tych wydatków, który szybko się zwróci. Dzięki niej oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także czas, który musiałbyś poświęcić na żmudne ręczne czyszczenie. Jeżeli zastanawiasz się, jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza dla Twoich potrzeb, to dobrze trafiłeś. Poniżej podpowiadamy czym się kierować podczas zakupu urządzenia i na co zwrócić szczególną uwagę, aby myjka służyła Ci naprawdę długo.

Myjka ciśnieniowa - budowa i sposób działania

Myjki ciśnieniowe w zależności od przeznaczenia mogą nieco różnić się budową, jednak każda z nich wyposażona jest w wąż oraz pompę, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie odpowiedniego ciśnienia wody do czyszczenia powierzchni.

Wąż myjki ciśnieniowej podłączany jest do źródła wody, z reguły do sieci wodociągowej. Większość urządzeń, dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów i węży, może być zasilana z oczek wodnych, basenów lub beczek z deszczówką. Ważne, aby w wodzie nie było zanieczyszczeń, które mogłyby zapchać filtr i doprowadzić do uszkodzenia pompy. Możliwość zasysania wody z różnych zbiorników jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym i jednocześnie przyjaznym środowisku.

Główną częścią każdej myjki ciśnieniowej jest pompa, dzięki której możliwe jest osiągnięcie odpowiedniego ciśnienia wody. Najczęściej stosowane są pompy kompozytowe lub aluminiowe, czasami również mosiężne. Żadna myjka ciśnieniowa nie będzie działała bez źródła energii. Producenci oferują urządzenia zasilane akumulatorami, silnikami elektrycznymi lub spalinowymi.

 

kobieta uzywa myjki cisnieniowej

 

Główną funkcją myjek ciśnieniowych jest zwiększanie ciśnienia wody, która przepływa przez urządzenia. Dzięki zastosowaniu pomp może ono osiągnąć nawet 20 MPa w myjkach profesjonalnych i do nawet 16-19 MPa w urządzeniach do użytku domowego. Wysokie ciśnienie sprawia, iż czyszczenie zabrudzonych powierzchni jest szybkie i jednocześnie bardzo skuteczne oraz znacznie efektywniejsze niż w przypadku usuwania zabrudzeń wężem ogrodowym.

Jak działa myjka ciśnieniowa? Silnik urządzenia dostarcza energię pompie wysokociśnieniowej, która zasysa wodę z węża, zwiększa ciśnienie płynu i doprowadza go do pistoletu. Teraz wystarczy już tylko nacisnąć odpowiedni przycisk, by można było używać myjki do czyszczenia zabrudzonych powierzchni.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową? - podstawowe zasady

Podczas wyboru odpowiedniej myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę na jej parametry techniczne oraz walory użytkowe. Najlepsze myjki ciśnieniowe to takie, które są skuteczne w działaniu, wydajne, a korzystanie z nich jest komfortowe. Do podstawowych parametrów, na które przede wszystkim warto zwrócić uwagę, należą:

  • ciśnienie robocze - może wynosić od 50 do 200 barów (im wyższe, tym myjka lepiej poradzi sobie bez detergentów),
  • wydajność powierzchniowa - określa, jak dużą powierzchnię będziesz w stanie wyczyścić w ciągu jednej godziny,
  • wydajność tłoczenia - im wyższa, tym czyszczenie będzie efektywniejsze,
  • waga urządzenia - wpływa na mobilność myjki ciśnieniowej,
  • wyposażenie uzupełniające - dodatkowe końcówki zwiększają funkcjonalność urządzenia i pozwalają dotrzeć do miejsc trudno dostępnych,
  • moc przyłącza - wyższa gwarantuje lepsze ciśnienie, jednak urządzenie do pracy będzie potrzebowało także więcej energii.

Często niezwykle istotna jest także możliwość podgrzewania wody i dozowania detergentów. Wysoka temperatura w połączeniu z nowoczesnymi płynami czyszczącymi znacząco podnosi skuteczność czyszczenia powierzchni. Regulacja ciśnienia podniesie natomiast funkcjonalność urządzenia i wpłynie na komfort jego użytkowania.

Myjka ciśnieniowa - zastosowanie

Myjki ciśnieniowe zyskują coraz większe grono zwolenników. Urządzenia te są łatwe w obsłudze, a do tego sprawiają, że prace wykonuje się znacznie szybciej i dokładniej. Dodatkowo są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu możesz wykorzystać je do wielu czynności wykonywanych wokół domu, w ogrodzie czy warsztacie. Za pomocą myjki ciśnieniowej szybko i bez użycia detergentów wyczyścisz meble i akcesoria ogrodowe, metalowe narzędzia i elementy, elewację, kostkę brukową, taras oraz umyjesz samochód i rower.

Jaka myjka najlepsza do zastosowań domowych?

Myjek ciśnieniowych używają zarówno profesjonalne firmy sprzątające, serwisy samochodowe, jak i zwykli użytkownicy, którzy wykorzystują je do zastosowań domowych. Urządzenia do użytku profesjonalnego osiągają wyższe ciśnienie wody oraz mogą korzystać z innych rodzajów silników i pomp. Jeśli nie masz zamiaru intensywnie eksploatować myjki, to wystarczy Ci standardowe rozwiązanie, które z powodzeniem usunie wszystkie zanieczyszczenia pojawiające się wokół Twojego domu, na różnego rodzaju narzędziach, meblach ogrodowych czy samochodzie.

Zatem, jak wybrać myjkę ciśnieniową do domu? Nie wybierzesz odpowiedniego sprzętu, jeśli nie zastanowisz się, do jakich prac będziesz go potrzebował. Ważne są także parametry techniczne oraz jakość wykonania wybranego produktu. Do zastosowań domowych wystarczą myjki, które osiągają ciśnienie od 100 do 130 barów. Dobrze wybierać urządzenia pozwalające na regulację ciśnienia. Nie wszystkie powierzchnie wymagają zastosowania maksymalnej mocy urządzenia. Zbyt silny strumień mógłby uszkodzić np. lakier samochodu, a zbyt słaby - nie poradzić sobie z zanieczyszczeniami znajdującymi się pomiędzy kostkami brukowymi. Poza tym niektóre powierzchnie, jak np. elewacja budynku będzie wymagała zastosowania innego ciśnienia w zależności od tego, czy zabrudzeniu uległa jej delikatna i wrażliwa na uszkodzenia powierzchnia, czy może ta bardziej odporna, pokryta np. żywicą.

Ważna jest także długość węża zasilającego. Im dłuższy, tym swobodniej będziesz mógł korzystać z urządzenia. Najlepsze do zastosowań domowych będą myjki ciśnieniowe zasilane z sieci lub na akumulatory. Takie rozwiązania gwarantują bowiem dużą mobilność urządzeń i ich cichą pracę, a także chronią środowisko, gdyż nie emitują szkodliwych spalin. Niewielkie i lekkie urządzenia, wyposażone w kółka ułatwią czyszczenie i transport urządzenia.

Dodatkową zaletą niektórych myjek ciśnieniowych jest moduł grzewczy, dzięki któremu woda może osiągnąć temperaturę nawet 1000C. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie także skuteczność czyszczenia. Jeśli do tego urządzenie posiada pojemnik na detergent, usuwanie zabrudzeń będzie jeszcze łatwiejsze.

Czyszczenie samochodu - jaka myjka najlepsza?

Jak szybko i dokładnie umyć samochód? Oczywiście za pomocą myjki ciśnieniowej. Błoto czy zaschnięty brud nie mają szans z urządzeniami tego typu. Do mycia samochodu nie musisz wykorzystywać myjek o dużej mocy. Pamiętaj, że zbyt silny strumień może uszkodzić lakier, dlatego idealnie sprawdzą się tutaj urządzenia o mocy do 110 barów. Podczas czyszczenia auta najlepiej skorzystać z dodatkowych akcesoriów takich jak lance rotacyjne czy kątowe, pojemniki na detergenty oraz szczotki rotacyjne. Dobrze, jeżeli urządzenie daje także możliwość podgrzewania wody.

Jaka myjka ciśnieniowa dla firmy sprzątającej i warsztatu?

Tam, gdzie liczy się skuteczność oraz szybkość wykonywanych prac, idealnie sprawdzą się myjki o ciśnieniu od 140 do 200 barów. To urządzenia wysokiej klasy, które nadają się do częstej eksploatacji. Myjki ciśnieniowe o takich parametrach technicznych przeznaczone są głównie dla profesjonalistów, którzy często muszą usuwać uciążliwe zabrudzenia z dużych i wymagających powierzchni. Odznaczają się one dużą wydajnością i długim czasem pracy. Profesjonalne urządzenia często wykorzystują silniki spalinowe, przez co nie nadają się do użytku wewnątrz budynków.

Akcesoria do myjek ciśnieniowych

Podczas zakupu myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę na akcesoria, w jakie wyposażone jest urządzenie, a także sprawdzić, czy istnieje możliwość rozbudowania wersji podstawowej. Dodatkowe wyposażenie nie tylko poprawia komfort pracy, ale także zwiększa jej szybkość i skuteczność. Do zastosowań domowych bardzo często wykorzystuje się lancę, która dzięki regulacji długości pozwala na mycie umieszczonych wysoko powierzchni. Montowana jest ona zamiast tradycyjnego pistoletu i może być zakończona różnymi dyszami, które zmieniają strumień wody. Do trudnych zabrudzeń przydadzą się pojemnik na detergenty oraz specjalne szczotki. Te ostatnie są szczególnie użyteczne podczas mycia auta czy tarasu.

Za pomocą dysz zmienisz strumień wody. Najczęściej wykorzystywany jest strumień punktowy, natomiast najbardziej uniwersalny - płaski. Dysze pozwalają także uzyskać strumień idealny do spłukiwania lub strumień rotacyjny do silnych zabrudzeń.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz