GSB 14,4 V-LI Professional to spełnienie marzeń wielu – niewielkie, lekkie, a jednocześnie mocne urządzenie

Co wyróżnia GSB 14,4 V-LI Professional? To narzędzie niemieckiego producenta charakteryzuje najkrótsza w swojej klasie konstrukcja – zaledwie 195 mm. A jeśli mowa o najkrótszej konstrukcji, warto także wspomnieć o niewielkiej wadze tej wiertarko-wkrętarki udarowej, która wynosi tylko 1,8 kg. Dzięki temu użytkownik z łatwością operuje urządzeniem, dłuższa z nim praca nie stanowi problemu, gdyż nie męczy osoby, która ją wykonuje. Także manewrowanie narzędziem, również w trudno dostępnych miejscach, to nie kłopot.

 

Wybierz wiertarko-wkrętarkę Bosch w sklepie rotopino.pl

 

Co ważne, tak poręczna i niewielka wiertarko-wkrętarka jak GSB 14,4 V-LI Professional ma dostepną zintegrowaną funkcję wiercenia udarowego do pracy w murze (do 13 mm). Jej moment obrotowy dochodzi aż do 60 Nm. Jak udało się uzyskać takie osiągi? Dzięki zastosowaniu nowej koncepcji przekładni, jak również nowego, czterobiegunowego silnika Bosch. Na jednym cyklu ładowania akumulatora GSB 14,4 V-LI Professional wywierci do 46 otworów (6x50 mm) w murze. Uchwyt wiertarski narzędzia ma długość 13 mm i posiada funkcję Auto-Lock.

 

Jak w wielu innych urządzeniach akumulatorowych marki Bosch, tak i tutaj zastosowano unikalną i innowacyjną technologię litowo-jonową Bosch Premium. Jakie są jej zalety? Z pewnością wydłużenie żywotności akumulatora o 400%, a co za tym idzie – wydłużenie pracy samego użytkownika.

 

 

Pamiętajmy także o systemie elektronicznej ochrony ogniw, nazywanej angielskim skrótem ECP (Electronic Cell Protection). Dzięki niemu akumulator wiertarko-wkrętarki zabezpieczony jest przed sprawami takimi jak przegrzanie, przeciążenie czy wreszcie całkowite rozładowanie ogniw. Wyzwaniem dla operatora nie będzie już dłużej praca tam, gdzie jest ciemno. Wbudowana lampka LED oświetla miejsce działania narzędzia, znacznie ułatwiając użytkownikowi wykonywanie urządzeniem wszelkich czynności.

 

Seryjne wkręcanie wkrętów wymaga dużej precyzji. Zadba o nią hamulec silnika. Natomiast praktyczny klips zapewnia komfort pracy – można za jego pomocą zawiesić GSB 14,4 V-LI Professional na pasku lub drabinie. Wygodę użytkowania ułatwia również rekojeść – bardzo smukła, ergonomicznie ukształtowana. Posiada ona miękką okładzinę Softgrip.

 

Gdy mowa o wkręcaniu twardym, maksymalny moment obrotowy wynosi 60 Nm, natomiast w przypadku wkręcania miękkiego jest to 25 Nm. Warto dodać, że prędkość obrotowa urządzenia bez obciążenia (1/2 bieg) to 0 – 500 / 1.600 min-1, natomiast maksymalna liczba udarów - 24.000 min-1. Do ważnych danych technicznych należy również fakt, że minimalny zakres mocowania uchwytu wiertarskiego to 1,5 mm a maksymalny – 13 mm. Napięcie akumulatora wiertarko-wkrętarki wynosi 14,4 V.

 

Uwagę zwracają także średnice wiercenia GSB 14,4 V-LI Professional w poszczególnych materiałach. I tak, maksymalna średnica wiercenia w drewnie to 32 mm, w stali i w murze – 13 mm.

 

Do funkcji, jakie posiada wiertarko-wkrętarka należy przełączanie biegów, wiercenie z udarem, przełączanie biegów w lewo/prawo, systemy: Electronic oraz Auto-Lock. Pamiętajmy także o miękkiej rękojeści Softgrip i oświetleniu.  

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz