Prace w ogrodzie są przez właścicieli tych zielonych enklaw bardzo lubiane. Podczas pielenia, grabienia, przycinania można spokojnie przemyśleć miniony dzień, znaleźć rozwiązanie trapiącego problemu. Nie da się jednak zrobić tego bez odpowiedniej pomocy – narzędzi, akcesoriów do pielęgnacji ogrodu.

Kup w Rotopino.pl
Okulary ochronne
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
50 42
Grabie 12-zębne L12 (135751)
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
49,99
Rękawice ogrodowe
dostawa
wysyłka
8-11 dni
60,99

Narzędzia i akcesoria dla ogrodnika 

grabie metalowePrzed wyruszeniem do ogrodu dobrze byłoby zatroszczyć się o siebie i zaopatrzyć w specjalne rękawice. Warto zainwestować w droższy, ale trwały produkt. Nie opłaca się kupować tańszych zamienników, bo szybko się podrą i nie dość, że nie pomogą w pracy, to trzeba będzie je ciągle wymieniać. Do wykonywania robót w ogrodzie nie należy również używać rękawic przeznaczonych do innych czynności, np. zmywania naczyń.

Prace w ogrodzie są bowiem znacznie cięższe: do przenoszenia worków ze śmieciami, przycinania drzew, zrywania starego ogrodzenia czy innych tego typu zajęć potrzeba czegoś mocniejszego. Rękawic, które, oprócz wytrzymałości, dzięki wypełnieniu np. delikatną bawełnianą wyściółką, zapewnią dłoniom ochronę i utrzymają izolację. Przy bardziej skomplikowanych pracach pomocne będą też okulary ochronne.

Przydatne w ogrodzie: miotły, szpadle i taczki

Kiedy już rękawice i okulary zostaną zakupione, można pomyśleć o miotłach, dzięki którym zachowamy czystość wokół domu, który otacza zieleniec. Obecnie można cieszyć się także z użytkowania odkurzaczo-zamiatarek. Co prawda, są droższe od starej dobrej miotły, ale pozwalają na szybkie i komfortowe sprzątnięcie całego ogrodu, tarasu, ścieżek.

Niewiele ważą i łatwo się składają, można więc bez kłopotu nimi manewrować i je transportować. Podobnie z zamiatarkami ręcznymi, których nawet do prądu podłączać nie ma potrzeby. Przydadzą się do powierzchni utwardzonych, chodników. Dla doświadczonego działkowca wybór odpowiednich grabi nie będzie kwestią, która przysporzy mu wielu wątpliwości. Na rynku można znaleźć grabie: do liści, do trawy, do róż, takie o różnej ilości zębów, z płozami.

Nawet jeśli babcia postanowi, że wnusia ma jej pomóc w ogrodzie, i dla dziecka znajdą się specjalne grabki. Najlepsze są urządzenia metalowe lub z bardzo mocnego plastiku, grabie z miękkich materiałów to nieporozumienie. Nieocenionym wsparciem w walce z chwastami będzie kultywator. Niektóre nowoczesne modele tego narzędzia są również wyposażone w motykę.

łopatka do ogroduŁopatą także wiele zdziałamy. Zimą – pozbywając się sprzed budynku śniegu, latem – przerzucając ziemię, kompost. Najwygodniej dopasować długość trzonka do wysokości danej osoby, kupić narzędzie z poręcznym uchwytem. Na działce powinien się jeszcze znaleźć szpadel z ostrą krawędzią oraz mała łopatka do przesadzania roślin.

Do czego przyda się wiadro? Może pełnić rolę doniczki, pojemnika na narzędzia czy wodę do mycia samochodu. Natomiast taczkami przewieziemy ciężkie, nieporęczne rzeczy.

Tak zaopatrzeni, możemy śmiało wziąć się za letnią pielęgnację ogrodu.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz