W 2011 roku dział Elektronarzędzi osiągnął sprzedaż około 3,8 miliarda euro, co oznacza wzrost o ponad 7% w stosunku do roku poprzedzającego. Pomijając efekty kursowe, które wpłynęły negatywnie na ostateczny wynik, rzeczywisty wzrost wyniósł 9%. Z całej sprzedaży 90% stanowiła sprzedaż eksportowa poza rynkiem niemieckim.

Pilarka tarczowa GKS 55 GCE Professional Fot. Bosch

Rozwój działu branżowego Elektronarzędzi na świecie i w Polsce w 2011/2012
• Wzrost sprzedaży na świecie o ok. 7% do ok. 3, 8 mld euro
• Wzrost sprzedaży w Polsce o 9%; prawie dwukrotnie powyżej rynku
• 100 innowacji produktowych w 2012 roku

„Jako dział branżowy Elektronarzędzi możemy spojrzeć na miniony rok biznesowy 2011 z zadowoleniem. Jesteśmy liderem sprzedaży na naszych 4 rynkach docelowych, zajmując pierwszą lub drugą pozycję. W dziedzinie elektronarzędzi, osprzętu oraz przyrządów pomiarowych zajmujemy najwyższą pozycję w rankingu sprzedaży, jednocześnie w segmencie elektrycznych narzędzi ogrodowych przypada nam w udziale pozycja druga” – powiedział Jacek Siwiński, dyrektor handlowy działu Elektronarzędzi w Polsce podczas konferencji prasowej w dniu 29 maja 2012 roku.

Dział Elektronarzędzi na świecie
W 2011 roku dział Elektronarzędzi osiągnął sprzedaż około 3,8 miliarda euro, co oznacza wzrost o ponad 7% w stosunku do roku poprzedzającego. Pomijając efekty kursowe, które wpłynęły negatywnie na ostateczny wynik, rzeczywisty wzrost wyniósł 9%. Z całej sprzedaży 90% stanowiła sprzedaż eksportowa poza rynkiem niemieckim. Średni poziom zatrudnienia w dziale wyniósł w zeszłym roku około 19 000 pracowników i był wyższy niż w roku poprzedzającym o około 1000 osób, głównie dzięki zwiększeniu zatrudnienia w Europie. Wszystkie rynki częściowe (elektronarzędzia, osprzęt, narzędzia ogrodowe, narzędzia pomiarowe) wzrosły w minionym roku. Największy rynek, rynek elektronarzędzi, osiągnął wartość 10 mld euro, rosnąc o 6%.

Dział Elektronarzędzi w Polsce
Wzrost rynku elektronarzędzi w Polsce, na podstawie danych SMG KRC, wyniósł 5% rok do roku, co jest wynikiem lepszym niż średnia europejska ale poniżej oczekiwań. Dział Elektronarzędzi w Polsce odnotował wzrost sprzedaży o 9% czyli niemal dwukrotnie więcej niż wzrost rynku ogółem. Ponadprzeciętnie wzrosły segmenty narzędzi pomiarowych, akumulatorowych, ogrodowych i osprzętu.


Młot udarowo-obrotowy GBH 3-28 DFR Professional firmy Bosch. Fot. Bosch

Strategia produktowa na 2012 rok
Kontynuując strategię innowacji i rozwijania nowych obszarów biznesu dział branżowy Elektronarzędzi jest dobrze przygotowany aby i w roku 2012 rosnąć szybciej niż rynek. W ofercie handlowej zaplanowano 100 istotnych innowacji produktowych, które ułatwią pracę tysiącom klientów jeszcze w tym roku.
Rok 2012 to ważny rok, w którym obchodzone jest 80-lecie młotów udarowych Bosch. Z tej okazji rodzina tych urządzeń zostanie wzbogacona o kilka ważnych modeli, takich jak najbardziej uniwersalny młot GBH 2-24 D, najbardziej wydajny w swojej klasie młot GBH 8-45 DV i najmocniejszy na świecie elektryczny młot udarowy w klasie 11 kg – GSH 11 VC.

Inne nowości Bosch, zaplanowane na 2012 rok to:
szlifierki kątowe GWS 15-125 CIE Professional i GWS 26 LVI Professional
• narzędzia pomiarowe: laser podłogowy GSL 2 Professional, detektor
D-tect 150 SV Professional i termo-detektor PTD 1 z linii zielonej
• nowe walizki systemowe LS-Boxx (GLI PortaLED – walizka L-Boxx i lampa robocza w jednym)
• narzędzia do malowania: elektryczny wałek malarski PPR 250, system natryskowy PFS 105 E Wallpaint
• światowa nowość: wkrętarka PSR Select z wbudowanym zasobnikiem bitów
• SKIL: młot udarowo-obrotowy SKIL 1764
• Dremel: kompaktowa piła ręczna DSM20
• Ponad 1500 nowych pozycji asortymentowych materiałów ściernych
• odzież robocza

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz