Seria DBL zostaje rozwinięta o maszyny z udarem mechanicznym. Silniki bezszczotkowe mają o 40% wyższą efektywność od tradycyjnych szczotkowych co znacznie zwiększa wydajność i długość pracy na jednym akumulatorze. Urządzenia te posiadają również aż cztery biegi oraz włącznik elektroniczny nowej generacji

Jakie cechy posiadają nowe wiertarko-wkrętarki Hitachi DV14DBL i DV18DBL? Jak większości tego typu urządzeniami, można za ich pomocą wiercić, wiercić z udarem, wkręcać. Innowacją jest silnik brzeszczotkowy o zwiększonej efektywności względem tradycyjnych silników. Czas pracy najednym ładowaniu baterii zwiększa on średnio o około 50 procent dla DV14DBL i 40 procent dla DV18DBL.

 

Niemałym udogodnieniem jest również czterostopniowa elektronicznie regulowana nastawa prędkości obrotowej.  Urządzenia wyposażono także w 22-stopniowe sprzęgło, a by ułatwić operatorom korzystanie z wiertarko-wkrętarek dodano także rękojeść antypoślizgową Soft-grip. Do oświetlenia pracy zastosowano rpzydatne rozwiązanie - światło LED.

 

 

Narzędzia DV14DBL i DV18DBL posiadają także metalowy hak, a w skład zestawu wchodzą również: rękojeść boczna, ładowarka, dwie baterie, walizka transportowa.

 

Maksymalna średnica wiercenia DV14DBL w betonie/cegle/stali/drewnie wynosi (w milimetrach) 14/14/13/50, natomiast parametry te w przypadku DV18DBL wyglądają następująco: 16/16/13/35. Maksymalny wymiar wkrętów do drewna w przypadku wiertarko-wkrętarki DV14DBL to 8 x 75mm, w przypadku DV18DBL - 8 x 100mm. Natomiast maksymalny moment obrotowy pierwszego z urządzeń to 67Nm, drugiego - 74mm. Urządzenia ładuje się 45 minut, ich waga to 2,2 kg.

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz