Bosch GLM 80 Professional to dalmierz laserowy z wbudowanym czujnikiem nachylenia, który znacznie ułatwia pośrednie obliczanie wysokości i długości. Po wmontowaniu do specjalnej szyny urządzenie zmienia się w poziomicę cyfrową. Dalmierz zasilają baterie litowo-jonowe, ładowane przez port Mikro-USB.

Dalmierz laserowy GLM 80 firmy Bosch został stworzony z myślą o profesjonalistach, którzy chcą mierzyć z łatwością odległości, wysokości oraz kąty nachylenia. Urządzenie łączy w sobie funkcję dalmierza i inklinometru, a dodatkowo po wmontowaniu do specjalnej szyny R 60 Professional może służyć jako poziomica. W ten sposób jeden przyrząd łączy w sobie wiele możliwości użycia oraz wyznacza nowe standardy w dziedzinie techniki pomiarowej. 

 Pośrednie obliczanie wysokości i długości teraz dużo łatwiejsze 

Dalmierz laserowy GLM 80 Professional zastąpił model DLE 70 Profes­sional. Zachowane zostały sprawdzone funkcje, takie jak obliczanie powierzchni, objęt­ości czy też funkcja minimum-maksimum. Pośrednie obliczanie wysokości i długości, wcześniej wymagające kil­ku pomiarów, teraz nie sprawia już żadnych problemów dzięki wbudowanemu ­czujnikowi nachylenia, który działa wzdłuż obu osi i pokrywa zasięg od 120 do 360 stopni w zależności od punktu odniesienia. Czujnik pozwala bez problemu obliczyć wysokość budynku, wykonując pomiar tylko jeden raz.

Aby to zrobić, wystarczy skierować promień lasera na najwyższy punkt ściany budynku. Czujnik nachylenia wykrywa wtedy automatycznie kąt nach­ylenia, a dalmierz za pomocą funkcji sinus oblicza mierzoną wartość. Według tej samej zasady można równie łatwo zmierzyć powierzchnie szklane, które nie odbijają wiązki rzucanej przez laser. Wystarczy skierować laser na punkt odniesienia ponad szybą, a dalmierz za pomocą czujnika nachylenia i funkcji sinus szybko i niezawodnie wyliczy rzeczywistą odległość.

Dalmierz GLM 80 Professional od Bosch mierzy dystanse do 80 metrów i odznacza się dokładnością do ± 1,5 milimetra. Wszystkie dane można łatwo odczytać na dużym, podświetlanym ekranie, który zmienia pozycję w zależności od tego, jak jest ułożony dalmierz. Urządzenie jest obsługiwane za pomocą przejrzyście rozmieszczonych przycisków z odpowiednimi symbolami i zasilane za pomocą baterii litowo-jonowych, ładowanych przez port Mikro-USB. Na jednym cyklu ładowania urządzenie może wykonać do 25 000 pomiarów. Ponadto dalmierz GLM 80 Professional jest niezwykle mały (111 x 51 x 30 mm), waży zaledwie 140 gramów i można go nosić nawet w kieszeni koszuli lub spodni. 
 

Dalmierz i poziomica w jednym 

Po wmontowaniu do szyny R 60 Professional, która została zap­rojektowana specjalnie w tym celu, dalmierz GLM 80 Professional zmienia się w poziomicę cyfrową. Dzięki wbudowanemu systemowi wykrywania szyny w momencie, gdy urządzenie zostaje uruchomione, poziomica przełącza się automatycznie na pom­iar nachylenia, a wyświetlacz zwraca się we właściwym kierunku. To umożliwia na przykład sprawdzenie nach­ylenia krokwi i belek lub wypoziomowanie wanny z dokładnością do ± 0.2 stopni. Aby ułatwić wykonanie zadania, urządzenie emituje sygnał dźwiękowy przy położeniu kąta 0 i 90 stopni. 

 

Specyfikacja technicznaBosch GLM 80 Professional
Zakres pomiaru 0,05 - 80 m
Dokładność pomiaru, typ ± 1,5 mm
Typowa dokładność pomiaru
(w szynie do pomiarów R 60 Professional)
± 0.2°
Zakres pomiaru kąta 0 - 360° (punkt odniesienia wzdłuż bocznej krawędzi)
0 - 120° (punkt odniesienia wzdłuż tylnej krawędzi)
Zasilanie Baterie litowo-jonowe 1,25 Ah
Typ i klasa lasera 635 nm, < 1 mW, klasa 2
Ochrona przed pyłem i wodą IP54
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 111 x 51 x 30 mm
Waga (razem z baterią) 140 g
Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz