Czasami brakuje tylko drobiazgu, który umieszczony we właściwym miejscu sprawi, że piękny ogród stanie się prawdziwym dziełem sztuki — szybko i bez wysiłku, a efekt będzie fenomenalny.

Kup w Rotopino.pl
Grabie z trzonkiem 130cm Combisystem 03020-23
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
99,99
Grabie wachlarzowe 35-52cm Combisystem
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
89
Sekator ogrodowy uniwersalny 185 mm, ostrze 42 mm 15G200
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
32,53
Sekator ogrodowy kowadełkowy aluminiowy 15G207
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
59,49
Sekator do gałęzi teleskopowy 700-1000 mm, ostrze 96 mm 15g253
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
98,99

Miniaturowa oaza
Woda odświeża każdy ogród. Przyciąga, uspokaja i relaksuje. Odrobina wyobraźni pomoże w urzeczywistnieniu marzeń o wodnym świecie na zaledwie kilku metrach przestrzeni. Na przykład połączenie tropikalnych lilii wodnych umieszczonych w ozdobionych azjatyckimi wzorami, wodoszczelnych, szklanych doniczkach oraz papirusu i żółtych irysów może oczarować swoim dalekowschodnim urokiem. Cynkowe koryta i drewniane beczułki, w których rosną bagnice torfowe, kaczeńce i hiacynty wodne, znakomicie przyciągają uwagę.

Fot. Gardena

Kwiaty dające efekt świeżości
Wspaniałe kwietniki stanowią atrakcję każdego pięknego ogrodu. Jeśli na rabatach znajduje się kilka pustych miejsc, można szybko i ładnie wypełnić je roślinami jednorocznymi, takimi jak nagietki lub cynie. Jednak naprawdę wyjątkowe rezultaty zapewniają kwietniki, na których kwiaty zostały rozmieszczone starannie i w przemyślany sposób. Połączenie odcieni różnych bylin wieloletnich, takich jak liatra, czosnek ozdobny, floks i mak wschodni, daje efekt świeżości i ożywienia. Ponadto łącząc kwiaty o różnych kształtach i różnej wysokości, można stworzyć wyjątkową ucztę dla oczu.


Ukształtowane krawędzie zielonego dywanu
Duma i radość wielu ogrodników-amatorów: dobrze utrzymany, zielony trawnik. Jednak zupełnie kwadratowy lub prostokątny trawnik jest raczej nudny. Odrobinę emocji zapewnią zagłębione rabaty z imponującą różnorodnością roślin, wyrastających z trawnika jak wyspy. W późniejszym czasie na trawniku można posadzić niewielkie kępy drzew i krzewów. Wzbudzają one większe zainteresowanie, ponieważ ukrywają teren przed spojrzeniami ciekawskich.


Twórcze osłonięcie przytulnego miejsca
Nawet we własnym kawałku raju nie trzeba się czuć jak złota rybka w szklanej kuli. Treliaże z ozdobnymi pnączami, wysokie krzewy i ładnie przystrzyżone, wiecznie zielone żywopłoty zapewniają wyszukaną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami. Parawany i podpórki do roślin wykonane z kutego żelaza stanowią idealne rozwiązanie, gdy nie ma zbyt wiele miejsca. Dają one też poczucie przestrzeni. Wieloletnie pnącza, na przykład róża, powojnik i suchodrzew, szybko porastają takie struktury, tworząc kwitnące dzieło sztuki, które nie tylko przyciąga uwagę, ale także zasłania znajdujący się za nimi obszar. Nieprzejrzyste rośliny egzotyczne, takie jak kokornak wielkolistny i pełna wdzięku passiflora, tworzą naprawdę przyjemny nastrój w miejscach odpoczynku.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz