Każdy remont wymaga planu i przygotowania. Określenie budżetu i lista zakupów bez wątpienia jest pierwszym etapem prac remontowych. Dobra lista potrzebnych produktów pozwoli uniknąć nam straty czasu na kilkakrotne jeżdżenie do sklepu. O czym zatem należy pamiętać?

 Fot. Dekorian

Jak wybrać farbę do malowania?

Na wybór farb z pewnością wpływa: kolor, jakość i cena. Jeżeli lubimy wiele możliwości i chcemy mieć kolor idealnie dobrany do naszego wnętrza powinniśmy skorzystać z farb z mieszalnika. W przeciwieństwie do farb gotowych umożliwiają nam stworzenie indywidualnej barwy, idealnie dopasowanej do naszych oczekiwań.

Poza kolorem musimy też zdecydować o rodzaju farby. Nie bez znaczenia jest też miejsce, do którego kupujemy farbę. Farba dedykowana do wszystkich pomieszczeń, nie sprawdzi się w żadnym. Ściana w kuchni wymaga innego rodzaju produktu, niż ściana w sypialni. Niektóre pomieszczenia są bardziej narażone na zabrudzenia, dlatego warto zainwestować w farbę, którą bez obaw można czyścić.
Dobra farba to nie wszystko. Aby uzyskać trwałą powłokę należy ją wcześniej odpowiednio przygotować. Ścianę należy pokryć warstwą farby gruntującej. Grunt wzmacnia podłoże, przyczepność farby nawierzchniowej, wyrównuje chłonność podłoża oraz minimalizuje zużycie farby nawierzchniowej. Dzięki temu malowanie staję się szybsze i przyjemniejsze, a uzyskany efekt spełnia oczekiwania jakości i trwałości.


Narzędzia malarskie
Jeśli już mamy farbę i podkład gruntujący powinniśmy zastanowić się jakich narzędzi będziemy potrzebować do ich nałożenia. Przede wszystkim żeby uczynić jak najmniej szkód na podłodze i framugach drzwi i okien powinniśmy zaopatrzyć się w folie malarską oraz taśmy papierowe, najlepiej w dwóch szerokościach. Z pewnością przyda się też drabinka malarska i stołek.
Do malowania trudno dostępnych miejsc oraz tzw. odcięć będziemy potrzebować różnych rodzajów pędzla. Miejsca przy framugach drzwi, w okolicach okien, czy odcięciu przy suficie pomalujemy za pomocą małego pędzla. Pędzel zakrzywiony wykorzystamy w przypadku powierzchni za kaloryferem. Duży pędzel przyda się do malowania rogów pomieszczeń Profesjonaliści polecają do malowania dużych powierzchni wałek. Umożliwia nam uzyskania faktury na ścianie, wszystko zależy od rodzaju i długości włosia wałka. W przeciwieństwie do pędzla nie pozostawia śladów, ani zacieków. Przy jego pomocy nawet duże i wysokie ściany można pomalować szybko i równomiernie. O ile, w przypadku pędzla nie potrzebujemy dodatkowych pojemników, to w przypadku wałka powinniśmy zaopatrzyć się w kuwetę.

Narzędzia pomocnicze

Oczywiście, jak podczas wszelkich prac remontowych będą nam potrzebne podstawowe narzędzia i akcesoria z domowego warsztatu.  Niezbędne okazać się mogą: wiertarko-wkrętarka, zestaw kluczy uniwersalnych, młotek, kołki rozporowe, gwoździe, klej do drewna, nożyki do cięcia tapet, a także poziomica, ołówek, miara zwijana, itp. Warto zatem, zanim rozpoczniemy prace remontowe związane z odnawianiem i modernizacją pomieszczeń, zaopatrzyć się w podstawowe wyposażenie majsterkowicza.

na podstawie: www.dekorian.pl

Powiązani producenci w sklepie Rotopino.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz