Blog narzędziowy

Wiertarko-wkrętarka dla profesjonalistów – jaka?

Wiertarko-wkrętarka dla profesjonalistów – jaka?
Komentarze Data publikacji: 2023-02-09

Oferta rotopino.pl uwzględnia ogromny wybór wiertarko-wkrętarek skierowanych do majsterkowiczów oraz profesjonalistów. W tak bogatym asortymencie nie jest łatwo wybrać jeden konkretny model. Postaramy się ułatwić Wam to zadanie, przedstawiając różne opcje zasilania i wyjaśniając, jakie parametry są warte uwagi. Wybierz wiertarko-wkrętarkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb, korzystając z naszych porad.

Solidna ukośnica do ciągłych prac - co wybrać?

Solidna ukośnica do ciągłych prac - co wybrać?
Komentarze Data publikacji: 2023-02-09

Jesteś profesjonalistą i przydałaby Ci się solidna piłka ukośna, aby zachować prace ciągłą? Z pewnością urządzenie to przydaje się podczas obrabiania długich elementów, a do tego przyda się model, dzięki któremu będziesz w stanie dokładnie określić parametry cięcia. Dlatego też zanim wybierzesz jedno z tych urządzeń, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie parametry powinny mieć solidne ukośnice. W ten sposób nie tylko wybierzesz najlepsze urządzenie, ale dopasujesz je do swoich oczekiwań.

Makita - przegląd dostępnych narzędzi

Makita - przegląd dostępnych narzędzi
Komentarze Data publikacji: 2023-01-04

Japoński producent Makita oferuje swoim klientom moc narzędzi spalinowych i elektrycznych od 1915 roku. W pierwszych latach działalności firma skupiała się na naprawie i sprzedaży elektrycznych silników. Dzisiaj Makita w swojej ofercie przedstawia jedne z bardziej popularnych elektronarzędzi, urządzeń ogrodowych, akumulatorowych i pneumatycznych. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej o oferowanych przez producenta rozwiązaniach.

Solidna przecinarka do glazury – na co zwracać uwagę?

Solidna przecinarka do glazury – na co zwracać uwagę?
Komentarze Data publikacji: 2023-01-04

Podczas pracy z glazurą, należy zadbać o precyzję. Dlatego też wybierając przecinarkę do glazury nie należy oszczędzać. Na rynku dostępne są modele standardowe ręczne i elektryczne. Każde z nich posiadają swoje wady i zalety, i przeznaczone jest do trochę innych prac. Ręczne są dość proste w obsłudze, a ich głównym zadaniem jest wykonywanie nacięć wzdłuż płytek, aby następnie móc je w tym miejscu przełamać. Najlepiej sprawdzają się do mniejszych płyt. Jeśli jednak poszukujesz rozwiązania do przecinania...

Wyrzynarki dla profesjonalistów

Wyrzynarki dla profesjonalistów
Komentarze Data publikacji: 2022-12-09

Sprzęt dla amatora i profesjonalisty różni się parametrami. Fachowiec, potrzebujący narzędzia mocnego do częstego i wymagającego użytku, nie będzie zadowolony z byle jakiej jakości. Podpowiadamy, jaka wyrzynarka do drewna, metalu i tworzyw spełni oczekiwania zawodowca.

Dobra myjka ciśnieniowa do ogrodu

Dobra myjka ciśnieniowa do ogrodu
Komentarze Data publikacji: 2022-12-09

Czyszczenie elementów znajdujących się w ogrodzie, pojazdów, kostki brukowej czy elewacji nie jest łatwym zadaniem. Bez dostępu do specjalnych urządzeń myjących, prace czyszczące tego rodzaju zajmują mnóstwo czasu, dlatego warto rozważyć zakup myjki ciśnieniowej. Jaki produkt wybrać i które parametry są najistotniejsza?

Jak prawidłowo przechowywać narzędzia, aby służyły na lata?

Jak prawidłowo przechowywać narzędzia, aby służyły na lata?
Komentarze Data publikacji: 2022-11-09

Przechowywanie narzędzi w odpowiednich warunkach jest niezwykle istotne zarówno dla majsterkowiczów jak i dla profesjonalistów, ponieważ porządek na stanowisku pracy zwiększa wydajność pracy oraz przedłuża żywotność narzędzi i akcesoriów. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego problemu są skrzynki na narzędzia, które zarówno spełnią funkcję schowka jak i ułatwią transport narzędzi. Jaką skrzynkę narzędziową kupić?

Elektronarzędzia dla profesjonalistów – co warto wybrać?

Elektronarzędzia dla profesjonalistów – co warto wybrać?
Komentarze Data publikacji: 2022-10-10

Tym, co wyróżnia elektronarzędzia dla profesjonalistów, to długa żywotność, najwyższe parametry, świetna jakość elementów konstrukcyjnych, ergonomiczne uchwyty. Dzięki tym elementom dostajemy do ręki solidny i wytrzymały produkt, który jest w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze zadania, jakie mu narzucimy. Dzisiaj postaramy się zaproponować kilka podstawowych urządzeń dla branży budowlano-remontowej, koniecznych do przeprowadzenia remontu i prac wykończeniowych oraz wyjaśnimy, jak wybrać sprzęt z górnej półki.

Poradnik: wszystko o lutowaniu i lutownicach

Poradnik: wszystko o lutowaniu i lutownicach
Komentarze Data publikacji: 2022-07-15

Lutowanie to bardzo ważne zadanie polegające na łączeniu ze sobą różnych, metalowych elementów w bardzo mocny i stabilny sposób. Spoiwem najczęściej wykorzystywanym podczas spawania jest lut, który po podgrzaniu przybiera ciekłą postać. Dzięki temu jest w stanie dostać się do wszelkich szczelin i dobrze pokrywa każdą powierzchnię poddawaną lutowaniu. Kiedy zastygnie, znów staje się stały i bardzo trwały. Chcesz zacząć swoją przygodę z lutowaniem, ale kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać? Poniższy poradnik z...

Wykrywacze i detektory - które wybrać

Wykrywacze i detektory - które wybrać
Komentarze Data publikacji: 2022-06-01

Bezpieczeństwo pracy powinno być najwyższym priorytetem podczas prowadzenia działań remontowo-budowlanych, zwłaszcza w przypadku starego budownictwa. W czasie tego typu pracy należy uważać, aby nie uszkodzić instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. A także nie zniszczyć ważnego elementu konstrukcyjnego budynku. W tym celu używa się wykrywaczy i detektorów, o których dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć.

1 2 ... 30