Jak wybrać najlepszą listwę zasilającą?

Ocena: 5,0/5
Listwy zasilające pozwalają uchronić sprzęt AGD, RTV i komputery przed przepięciami. Pozwalają także zwiększyć ilość gniazdek, pod które możemy podłączyć urządzenia. Często ich wyborowi nie poświęcamy należytej uwagi, a szkoda, bo mogą uchronić nas przed kosztownymi problemami.

Jak wybrać organizer na narzędzia?

Ocena: 5,0/5
Skrzynka narzędziowa albo organizer nie tylko pozwalają utrzymać porządek w warsztacie, ale także ułatwiają pracę, bo nie musimy szukać narzędzi po całym pomieszczeniu. Wydłużają czas życia danego sprzętu, gdyż odpowiedni pojemnik chroni go przed uszkodzeniami. Dzięki odpowiedniemu organizerowi łatwiej można zmieścić potrzebne akcesoria na niewielkiej przestrzeni, skrzynka z kolei ułatwia transport.

Rodzaje siekier i ich zastosowanie

Ocena: 5,0/5
Siekiera jest narzędziem wszechstronnym i przydatnym w niemal każdym domku jednorodzinnym. Z jej pomocą można przygotować drewno na opał, ociosać ścięty pień, wykarczować mniejsze drzewka i krzewy, a nawet porąbać stare meble. Istnieją też siekiery do zadań specjalnych. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury tego artykułu. Zapraszamy.

Kobyłki warsztatowe - do czego służą, jak wybrać?

Ocena: 4,6/5
Kobyłki warsztatowe, nazywane także koziołkami, mogą okazać się niezastąpione przy wielu pracach stolarskich, cięciu drewna albo metalu. Cechuje się prostą konstrukcją, często jest składana, co pozwala zaoszczędzić miejsca. Koziołek może być wykonany z drewna, tworzywa sztucznego lub aluminium.

Jak wybrać stół stolarski dla majsterkowicza i dla profesjonalisty?

Ocena: 5,0/5
Stół stolarski nie jest może przedmiotem, o którym myślimy w pierwszej kolejności, planując urządzenie warsztatu. Wielu majsterkowiczów szybko jednak odkrywa to, o czym wiedzą stolarze - wcześniej czy później potrzebny będzie blat roboczy, gdzie będzie można ciąć, szlifować, skrobać… Dobrze, by miejsce to sprawdziło się przy pracy z wysoką temperaturą, klejem, farbą, wytrzymało duży nacisk, uderzenia i wiele innych.

Jak wybrać drabinę do domu? Rodzaje drabin

Ocena: 5,0/5
Prace remontowe, takie jak malowanie, naprawy elektryczne lub naprawy dachu, często wymagają drabiny. Użycie niewłaściwego sprzętu może oznaczać, że nawet proste zadanie może stać się niebezpieczne i grozić urazem. Jak wybrać drabinę, która sprawdzi się w domu?

Jak wybrać silikon dekarski?

Ocena: 4,1/5
Silikon dekarski jest często wybieraną formą zabezpieczenia tych miejsc w konstrukcji dachu, które są najbardziej narażone na przeciekanie, czyli przede wszystkim łączeń. Od rodzaju wybranego silikonu zależy jakość wypełnienia pomiędzy małymi szczelinami, ponieważ różne silikony przeznaczone są do różnych zadań i mają inną odporność na temperatury i wilgotność. Jak więc wybrać najlepszy silikon dekarski?

Jak zbierać deszczówkę? Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać?

Ocena: 4,2/5
Bez względu na to, jaki masz stosunek do teorii o zmianach klimatycznych, jedno jest pewne - zbieranie deszczówki jest ekonomicznie opłacalne. Wciąż rosnące ceny za wodę oraz fakt, że kilka ostatnich sezonów wakacyjnych było bardzo upalnych i suchych, sprawia, że podlewanie deszczówką ogródka jest świetnym sposobem na generowanie oszczędności.

Jaką wiertarkę wybrać? – poradnik dla majsterkowicza

Ocena: 4,6/5
Nie ma złych narzędzi, są one tylko źle użytkowane. Perfekcyjne wiercenie wymaga dobrze dobranej wiertarki. Zastanawiasz się jaką wiertarkę kupić? Na co zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy krótki poradnik.

RL25H i RL25HV do prac w terenie

Ocena: 4,5/5
Wytrzymałe elementy gumowe laserów CST/berger RL25H i RL25HV oraz obudowa głowicy wykonana z twardego tworzywa sztucznego chronią urządzenia przed wodą i wstrząsami. Klasa ochrony IP56 zapewnia także skuteczną ochronę przed pyłem.
Strona 1 z 28