Pompy

Zastosowane filtry (0)

136 ofert od 66.99 PLN do 1859.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 5

Niedobór wody lub jej nadmiar często bywa utrapieniem. W jednym i w drugim wypadku przydatna okaże się pompa. Pompa wodna to urządzenie, które umożliwia przenoszenie cieczy lub osadów z poziomu niższego na wyższy lub do przetłaczania jej z obszaru o ciśnieniu niższym do obszaru o ciśnieniu wyższym. Pompy wodne mają szerokie zastosowanie w różnych obszarach gospodarki: w energetyce, budownictwie, melioracji, gospodarce komunalnej itd. W naszej ofercie znajdują się także pompy fontannowe, które pozwolą nam na zainstalowanie w ogrodzie fontanny lub oczka wodnego. Przy wyborze konkretnego modelu pompy trzeba wziąć pod rozwagę kilka czynników: czy zamierzamy pompować wodę czystą czy brudną, jaką moc i wydajność ma mieć nasza pompa, jak chcemy ją zasilać, ile zamierzamy przeznaczyć na zakup pompy. W tej kategorii znajdą Państwo również hydrofory, których zadaniem jest utrzymywanie stałego ciśnienia w sieci wodociągowej. Hydrofory zbudowane są z jednej lub kilku pomp, zbiornika ciśnieniowego, presostatu i zaworów. Zastosowanie hydroforów jest szerokie – mogą być z powodzeniem wykorzystane do zaopatrywania w wodę altan, domków letniskowych, domków jednorodzinnych, do nawadniania ogrodów. Przy zakupie hydroforu należy zwrócić uwagę na moc, maksymalny wydatek wody, ciśnienie wody, maksymalną wysokość i wysokość zasysania.

Pompy ogrodowe

Pompy wodne umożliwiają transport cieczy i zawiesin na obszary o różnych poziomach ciśnienia. Pompy wodne zasilane elektrycznie doskonale sprawdzają się w transporcie wody brudnej oddzielając zanieczyszczenia różnej wielkości od cieczy. Dlatego też pompy elektryczne świetnie poradzą sobie z odwadnianiem zalanych piwnic, opróżnianiem stawów ogrodowych, studni lub wykopów budowlanych. Ponadto są wykorzystywane do prac związanych z przepływem wody czystej, prac nawadniających, przepompowywaniem wody, napowietrzaniem zbiorników wodnych.

Wybierając konkretną maszynę musimy zwrócić uwagę na to jaką pompa dysponują wydajnością, jak wielkie ciała obce zatrzymuje i jaką ma granicę wyporności. Elektryczne pompy wodne są dostępne w bardzo korzystnych cenach.

Ogrodowe pompy wodne - duża moc i wysoka wydajność

Spalinowe pompy wodne to urządzenia o dużej mocy i wydajności, które szczególnie poleca się działkowcom i miłośnikom zieleni. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do nawadniania ogrodów i sadów oraz różnego rodzaju prac rolniczo-ogrodniczych Świetnie również sprawdzają się w pracy tak z wodą czystą np. mycie samochodu, maszyn rolniczych, sprzętu ogrodniczego, jak i z brudną np. wypompowywanie wody z zalanych piwnic. Urządzenia te wyróżniają wysoka moc (nawet do 8 KM) i wydajność pracy – w niektórych modelach pomp spalinowych maksymalny wydatek wody na godzinę wynosi ponad 90 000 litrów.