Oświetlenie

Zastosowane filtry (0)

1756 ofert od 143.00 PLN do 1595.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 59

Oświetl swój warsztat z Rotopino.pl

Przebywanie w nie odpowiednio oświetlonym pomieszczeniu ma niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, a w dłuższej perspektywie czasu negatywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego wybór dobrej jakości oświetlenia jest tak ważny. Moc i rodzaj wybranego oświetlenia warsztatowego ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływają na jakość i komfort pracy. W tej kategorii znajdziesz między innymi lampy warsztatowe, które stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród naszych klientów. Wykorzystują je jako element wyposażenia lub przenośne źródło światła w warsztatach, garażach oraz tarasach lub ogrodach. W ofercie naszego sklepu znajdziesz oświetlenie warsztatowe, które spełni oczekiwania zarówno domowych wielbicieli majsterkowania, jak i profesjonalistów.

Czym jest jest lampa warsztatowa?

Lampa warsztatowa charakteryzuje się jasnym strumieniem światła, wytrzymałością na trudne warunki (wilgoć, kurz, zabrudzenia) i uszkodzenia mechaniczne. Oświetlenie warsztatu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykonujesz naprawy lub potrzebujesz dodatkowego źródła światła. Sprawdza się na budowach, halach produkcyjnych, magazynach oraz garażach i pracowniach. Najczęściej lampa do warsztatu posiada zasilanie elektryczne lub bateryjne, a źródłem światła są diody LED. Wartymi wspomnienia udogodnieniami są wbudowane w obudowę magnesy, haczyki i uchwyty, które umożliwiają przenoszenie i mocowanie lampy w dogodnym dla nas miejscu. Niektóre egzemplarze umożliwiają regulację kąta świecenia. Wśród oświetlenia warsztatowego wyróżniamy: przewodowe lub bezprzewodowe lampy warsztatowe, reflektory oraz latarki. Godne polecenia oświetlenie warsztatowe jest produkowane przez marki tj.: Bosch, Stanley, Yato.

Oświetlenie warsztatu – najważniejsze parametry.

Przed dokonaniem zakupu warto przemyśleć kilka aspektów, które wpływają na cenę, komfort użytkowania oraz dalsze koszty wynikające z eksploatacji oświetlenia. Parametrami, na jakie warto zwrócić uwagę kupując oświetlenie warsztatu są: • natężenie światła – wskazuje na wydajność światła. Im wyższa wartość tego parametru, tym widziany obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Natężenie światła również należy odpowiednio dobrać, gdyż zarówno zbyt niskie jak i zbyt wysokie może wpływać negatywnie na samopoczucie. W asortymencie posiadamy modele umożliwiające regulację tego parametru. Wyrażane jest w lumenach (lm). • temperatura barwowa – wyrażana w Kelwinach (K). Im wyższa wartość tego parametru, tym światło jest bielsze. Barwy dzielą się na: ciepłą (poniżej 3300 K), neutralną (3300 – 5300 K), chłodną (powyżej 5300 K). Dla porównania temperatura światła dziennego wynosi 5500 – 7000 K. Światło o chłodnej barwie sprzyja skupieniu i koncentracji,dlatego sprawdzi się przy pracach wymagających precyzji. Natomiast barwa ciepła pozwala odpocząć zmęczonym oczom i zalecana jest podczas czynności wykonywanych po zmroku. • klasa szczelności – wskazuje na poziom zabezpieczenia urządzenia przed ciałami stałymi, pyłami i wodą. Rozpoznasz ją po oznaczeniu (IP) oraz dwóch cyfrach. Najpopularniejszymi klasami szczelności są: IP20, IP40, IP54, IP65. • rodzaj zasilania – akumulatorowe i sieciowe. Zasilanie akumulatorowe dzięki swej mobilności jest niezwykle przydatne podczas prac w trudno dostępnych miejscach. Kupując urządzenie bezprzewodowe warto zwrócić uwagę na rodzaj baterii oraz jej pojemność, ponieważ ma to wpływ na późniejsze użytkowanie. Warto wybierać zestawy, w którym znajduje się akumulator oraz ładowarka. Natomiast przypadku urządzeń o zasilaniu sieciowym istotna jest długość przewodu i rodzaj wtyczki.

Pozostałe rodzaje lamp

Oświetlenie to bardzo szeroka kategoria, wśród której rozróżniamy: • lampy UV – przeznaczone do sterylizacji pomieszczeń między innymi w szpitalach i przychodniach . Emitują promieniowanie ultrafioletowe, które dzięki swoim właściwościom neutralizują szkodliwe wirusy, grzyby i mikroorganizmy. • oświetlenie domowe – odpowiednie źródła światła są szczególnie ważne w przestrzeni domowej, w której spędzamy dużo czasu. W tej szerokiej kategorii znajdziesz różne rodzaje lamp przeznaczonych do różnych pomieszczeń tj. lampy sufitowe, ścienne, stołowe, podłogowe i kinkiety. • oświetlenie miejsca pracy – jest szczególnie istotne ze względu na wygodę i bezpieczeństwo pracy. Rozróżniamy lampy do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków o zasilaniu sieciowym lub akumulatorowym. W zależności od potrzeb użytkownika wyróżniamy: naświetlacze, reflektory, lampy budowlane i latarki. • oświetlenie zewnętrzne – można podzielić na oświetlenie stojące, gruntowe, ścienne i sufitowe. Dzięki niemu rozjaśnisz swój ogród, podwórko oraz fasadę twojego domu. • oświetlenie świąteczne - łańcuchy i kurtyny świetlne w różnych wzorach i kolorach, pozwolą Ci poczuć niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia oraz udekorują Twój dom. • źródła światła – wśród tej kategorii rozróżniamy: taśmy LED, świetlówki, żarówki LED, żarówki halogenowe oraz żarówki samochodowe. Źródła światła różnią się od siebie przeznaczeniem, klasą energooszczędności, wydajnością, mocą i barwą światła.