2ofert od369.00PLN do1019.00PLN
369
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • Typ zasilania: akumulatorowy
  • Szerokość odśnieżania: 46 cm
  • Wysokość odśnieżania: 27 cm
  • Masa: 19,5 kg
  • Napęd: nie
  • Typ rozruchu: ręczny
1 019
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 1

Odśnieżarki elektryczne

Odśnieżarki elektryczne są z reguły lekkie i łatwe w obsłudze. Wystarczy tylko włączyć kabel do gniazdka i zacząć odśnieżać. Nadają się do odśnieżania stosunkowo niewielkich powierzchni. Pracują dość cicho i z reguły nie są drogie. Najefektywniej pracują z pokrywą śniegową nie przekraczającą 30 cm grubości. W przypadku grubej warstwy śniegu szczególnie mokrego, odśnieżarka elektryczna pracuje mniej wydajnie ze względu na spadającą moc.

Odśnieżarki ręczne

Odśnieżarki ręczne - czyli wszelkiego rodzaju łopaty do śniegu, szufle do śniegu i odgarniacze sprawdzają się najlepiej przy niewielkich powierzchniach. Głównym plusem jest fakt, że nie zanieczyszczają środowiska i nie wymagają żadnych źródeł energii za wyjątkiem własnych sił użytkownika. Zwykła łopata do śniegu może czasem okazać się niewystarczająca, dlatego najlepiej zastosować szufle lub łopaty do śniegu wykonane z lekkiego tworzywa. Krawędzie boczne głowicy (jest to część, która nabiera śnieg) są gładkie, nieostre i wyprofilowane w łuk wygięty ku górze.

Warto zwrócić uwagę, aby krawędź dolna zakończona była metalową listwą co wpływa na wytrzymałość i skuteczność narzędzia. Warto też sprawdzić czy trzonek jest odpowiednio wyprofilowany i czy dobrze leży nam w dłoni. Niektóre trzonki pokryte są antypoślizgową gumą dla pewniejszego uchwytu.

Jaki obszar zamierzasz odśnieżać?

Odśnieżarki elektryczne odśnieżają przeważnie pas roboczy o średniej szerokości 30-40 cm. Jaka może być maksymalna odległość odrzucanego śniegu? Elektryczne odśnieżarki mogą odrzucać suchy śnieg nawet na 8m, dlatego warto mieć to na uwadze. Jakość wykonania i udogodnienia? Wybierać należy odśnieżarki solidnie wykonane z trwałych materiałów oraz takie, które posiadają funkcje dodatkowe poprawiające komfort pracy na przykład: oświetlenie z przodu, regulowany kierunek wyrzutu, ergonomiczny uchwyt oraz dźwignię bezpieczeństwa. Należy dobrze rozważyć zakup odśnieżarki elektrycznej, ponieważ w przypadku ciężkich ataków zimy mogą po prostu sobie nie poradzić. W takiej sytuacji odśnieżarki spalinowe sprostają pracy z wysokimi zaspami zalegającymi na naszym podwórku.

Jeśli więc zastanawiasz się czy kupić odśnieżarkę elektryczną, to weź pod uwagę ile śniegu pada w twoim regionie. Jeśli opady śniegu w twoim miejscu zamieszkania są bardziej obfite ze względów geograficznych, to zastanów się nad urządzeniem o większej mocy, co przełoży się na lepszą skuteczność.