Nożyce do traw i żywopłotu

Zastosowane filtry (0)

215 ofert od 329.99 PLN do 789.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 8

Nożyce do traw i żywopłotów

Prawdopodobnie żaden ogrodnik nie wyobraża sobie prac ogrodowych bez użytku specjalistycznych nożyc. W końcu tego typu prace są jednymi z wykonywanych najczęściej, zwłaszcza jeśli w ogrodzie znajduje się wiele krzewów i drzew. Aby zadbać o piękne kształty swoich roślin, należy zdecydować się na nożyce ogrodnicze, które będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom.

Niezależnie czy wybierzesz nożyce ręczne, czy nożyce elektryczne, wszelkie pielęgnacyjne zadania wykonasz w sposób wygodny i precyzyjny. Sprawi to, że Twój ogród będzie zachwycał o każdej porze roku. W naszym sklepie internetowym rotopino.pl prezentujemy moc nożyc ogrodowych, które są niezbędnym wyposażeniem osób posiadających mniejszy lub większy teren zielony.

Jakie nożyce ogrodnicze wybrać?

Posiadając ogród, warto wyposażyć się w nożyce ogrodowe, które przydadzą się nie tylko do żywopłotu, ale również innych nasadzeń. Wyróżnić można kilka rodzajów nożyc ogrodowych, które znajdziesz również w naszej ofercie.

  • Nożyce ręczne – sprawdzą się w przypadku mniejszych żywopłotów czy do przycinania pojedynczych roślin i krzewów. Stanowią one niezwykle proste w użycie narzędzia, które są wygodne, ponieważ wyposażone są w teleskopowe rączki wyłożone antypoślizgowym materiałem, dzięki któremu jeszcze lepiej trzymają nie w dłoniach. Tego typu nożyce ogrodowe to absolutny musi have w wyposażeniu osób posiadających ogród.
  • Nożyce elektryczne – bardzo często są to nożyce do żywopłotu lub do większych i gęstszych krzewów. Przez każdym użyciem należy je dobrze naostrzyć. Ich wadą jest to, że nie mogą być użytkowane podczas opadów deszczu. Mimo tego są to odpowiednie narzędzia do przycinania żywopłotu, ponieważ są wydajne, poręczne i stosunkowo lekkie. Dzięki nim przycinanie krzewów stanie się jeszcze wygodniejsze. Wybierając je, musisz pamiętać o tym, że muszą mieć dostęp do źródła prądu.
  • Nożyce spalinowe – produkty te dedykowane są głównie dla profesjonalistów, ponieważ są ciężkie i nie dość proste w obsłudze. Najlepiej więc sprawdzą się we wprawnych dłoniach. Nożyce te są narzędziem wyposażonym w silnik spalinowy, który spełni oczekiwania osób posiadających bardzo duży ogród. Sprawdzą się na trudnym terenie, który wymaga urządzenia o większej mocy. Nożyce spalinowe zasilane są paliwem i stanowią bardzo wydajne urządzenia.
  • Nożyce na akumulator – działają w oparciu o akumulator, który powinien mieć dość dużą pojemność, aby zapewnić wystarczającą ciągłość pracy. Najczęściej pozwala on na 1 godzinę pracy bez przerw. Z ich pomocą wypielęgnujesz niewielkie ogrody. Do ich zalet można zaliczyć fakt, że są mobilne i nie potrzebują ani paliwa, ani podłączenia do sieci elektrycznej. Jeżeli zdecydujesz się właśnie na ten model, sprawdź czy możesz zakupić dodatkowe akumulatory. Dzięki temu, kiedy jeden się wyczerpie, podłączysz go do ładowarki i wykorzystasz naładowany drugi.
  • Sekatory ogrodowe – o nich również nie warto zapominać, ponieważ są niezawodne w przypadku przycinania grubszych pędów i gałęzi. Sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Lepsze nożyce ręczne czy jednak mechaniczne?

Nie wiesz, które nożyce ogrodowe będą dla Ciebie najlepsze? Wszystko zależy do tego, jakie rośliny posadzone są w Twoim ogrodzie. Mimo wszystko najlepiej mieć pod ręką oba modele nożyc, ponieważ każde z nich sprawdzi się do trochę innego zadania.

Nożyce ogrodowe ręczne mogą przydać się do żywopłotu, który nie powinien być obcinany np. przez elektryczne nożyce. Z pewnością do kształtowania roślin również sprawdzą się produkty ręczne. Tak samo, jak w przypadku przycinania młodych roślin.

Natomiast jeżeli posiadasz duży żywopłot, wówczas lepiej sprawdzą się np. nożyce ogrodnicze elektryczne, które sprawnie i szybko pozwolą na przycinanie żywopłotu.

Czym powinny charakteryzować się dobre nożyce do traw i żywopłotów?

Przede wszystkim wybierając nożyce do żywopłotów, należy dopasować je do swojego ogrodu. Innym aspektem jest dbałość o bezpieczeństwo przeprowadzanych prac, ponieważ trzeba pamiętać, że są to ostre przedmioty, które jeśli znajdą się w niepowołanych rękach, mogą wyrządzić wiele krzywdy. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając te narzędzia?

  • Sprawdź, czy nożyce posiadają antypoślizgowy uchwyt lub jakąkolwiek perforację. Dzięki temu narzędzia te będą dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgną się podczas pracy.
  • Dostosuj nożyce do rodzaju roślin i wielkości ogrodu – jeżeli masz mały ogród, w pierwszej kolejności przydadzą się ręczne nożyce ogrodnicze. Pomogą one w kształtowaniu Twoich roślin. Jeżeli jednak masz dość duży ogród, oprócz narzędzia ręcznego, wybierz również mechaniczne np. spalinowe, które szybko poradzi sobie z przycinaniem grubszych gałęzi i pędów.
  • Regulacja ostrza i inne zabezpieczenia – wśród oferowanych przez nas nożyc znajdziesz takie, które posiadają dodatkowe osłonki na ostrza lub są uruchamiane dwuetapowo, dzięki czemu, jeżeli narzędzie przez przypadek trafi nie w te ręce, uruchomienie nożyc nie będzie zbyt łatwe. Warto również zapoznać się z nożycami z regulowanym ostrzem, dzięki czemu zawsze będziesz w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

W naszym sklepie internetowym rotopino.pl prezentujemy kilkadziesiąt nożyc ogrodniczych, dzięki którym zadbasz o swój ogród o każdej porze roku. Jeżeli nie wiesz, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie!