Mikrometry

Zastosowane filtry (0)

47 ofert od 59.99 PLN do 1672.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2

Mikrometry

Do bardzo precyzyjnych pomiarów małych elementów wykorzystywane są mikrometry. Dzięki nim zmierzysz przedmioty z dokładnością do 0,01 mm, a korzystając z nowoczesnych mikrometrów elektronicznych nawet do 0,001 mm. Z ich pomocą możesz wykonać pomiary zewnętrzne, wewnętrzne i liniowe.

Mikrometry są niezastąpione do wykonywania precyzyjnych pomiarów. Doskonale sprawdzają się podczas budowy maszyn, w zakładach produkcyjnych, warsztatach samochodowych i szlifierskich. W swojej pracy wykorzystują je m.in. tokarze, szlifierze i frezerzy.

Mikrometry i końcówki do mikrometrów

W naszej ofercie znajdziesz mikrometry i końcówki do mikrometrów wykonane z najwyższą precyzją. Dzięki nim mierzenie nawet bardzo małych elementów nie będzie trudne. Mikrometry wykonane ze stali umożliwiają bezawaryjną eksploatację urządzenia przez wiele lat. Zastosowane wymienne końcówki zwiększają zakres prac, do jakich mikrometr może być przydatny.

Budowa i działanie mikrometru

Aby zmierzyć element przy pomocy mikrometru, należy umieścić go między zaciskami i dokręcić pokrętło. Następnie wystarczy odczytać wynik z podziałek. Odczytu dokonuje się z podziałki umieszczonej na tulei. Części milimetrowe widoczne są na podziałce pomocniczej. Setne części milimetra odczytuje się natomiast z podziałki na bębnie. Jeżeli najbliżej bębna jest linia z podziałki pomocniczej, to do wyniku należy dodać 0,5 mm. Obsługa mikrometrów elektronicznych jest jeszcze prostsza, gdyż pomiar pokazywany jest na wyświetlaczu.

Oferujemy mikrometry zewnętrzne do pomiaru małych elementów i wewnętrzne do mierzenia średnicy otworów. Pamiętaj, że narzędzia pomiarowe należy okresowo kontrolować i w razie potrzeby skalibrować.