Mieszarki, mieszadła elektryczne

Zastosowane filtry (0)

88 ofert od 279.99 PLN do 2498.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 3

Mieszarki i mieszadła

Masz dość mieszania farb, powłok, zapraw lub klejów? Kup mieszarkę elektryczną! Jej buława, wyposażona w spiralne ostrze lub łopatki, z łatwością wymiesza wszystkie budowlane, płynne i półpłynne produkt! Nie ryzykuj mieszania wiertarką, która ma za wysokie obroty i możesz uzyskać złą konsystencję, nie męcz ramion mieszaniem ręcznym. Użyj mieszarki. Tylko jak wybrać odpowiednią?

Najważniejsze cechy mieszarki

Moc - od mocy należy ilość obrotów, jakie urządzenie może maksymalnie wytworzyć w czasie minuty. Materiały o różnej gęstości będa wymagały różnej mocy, im rzadsza substancja, tym mniej energii potrzeba do jej dokładnego wymieszania. Lakier lub farba wymaga niewielkiego wysiłku w porównaniu z betonem lub tynkiem. Dlatego wybierając urządzenie, zwróćmy uwagę, czy moc jest odpowiednia dla substancji, z którą planujemy pracować. Moc jest uzyskiwana w odniesieniu do momentu obrotowego maszyny: wysoki moment obrotowy pozwala na większą siłę mieszania. Moc mieszarki może wynosić od 800 do ponad 2000 watów dla mieszarek przemysłowych. Aby uzyskać wszechstronne narzędzie, które może poradzić sobie z wieloma projektami i pracować z dowolnym materiałem, wybierz model o mocy co najmniej 1300 watów.

Ilość obrotów - modele z wyższej półki cenowej mogą często przekraczać 700 obr / min, ale już 500 obr / min idealnie nadaje się do każdego celu, o ile silnik jest wysokiej jakości.Najlepsze są modele, pozwalające regulować prędkość obrotów. Wolną prędkość stosuje się w przypadku gęstych materiałów, takich jak zaprawa murarska, a większa prędkość jest idealna na przykład do mieszania farby.

Waga - ponieważ mieszarkę trzyma się w rękach w czasie wyrabiania masy bardzo ważne jest, by nie męczyło to ramion. Im lżejsza mieszarka, tym dłużej jesteśmy w stanie nią pracować. Przeciętna waga urządzenia waha się od 3,5 do 8kg z przewagą na rzecz urządzeń zasilanych sieciowo. W przypadku akumulatorowych mieszarek należy jeszcze pamiętać o wadze baterii.

Ergonomia - podobnie, jak waga, dla wygody pracy mieszarką znaczenie ma także jej budowa. Wygodne uchwyty, solidna obudowa oraz możliwość regulacji obrotów znacznie ułatwią pracę. Maksymalna wydajność mieszania - wartość ta określa, ile masy jesteśmy jesteśmy w stanie jednorazowo wyrobić.

Ilość buław - na rynku możemy znaleźć mieszarki zakończone jednym lub dwoma mieszadłami. Zaletą tego ostatniego modelu jest znaczna oszczędność czasu przez użytkownika. Są szczególnie polecane do grubych i ciężkich produktów, których podwójne buławy obracają się zwykle w przeciwnych kierunkach w celu poprawy wydajności mieszania. Jednak modele z jednym mieszadłem są najbardziej popularne i powinny skutecznie spełnić wszelkie wymagania.