Dla frazy w kategorii Latarki akumulatorowe nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep Wyczyść filtry

Latarki akumulatorowe

Latarki akumulatorowe to przenośne źródła światła, które doskonale sprawdzą się na budowanie, w warsztacie, garażu, domku letniskowym alb campingu. Można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie dostęp do tradycyjnej sieci elektrycznej jest utrudniony. Warto mieć także taką lampę na wypadek awaryjnego wyłączenia prądu.

Jak wybrać idealną latarkę akumulatorową?

Wybierając odpowiednią latarkę do swoich potrzeb, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry takie jak: typ akumulatora, siła strumienia światła, trwałość oraz określić budżet, którym dysponujemy.

 1. Typ akumulatora

  Do wyboru mamy zarówno różne rodzaje ogniw (litowo-jonowe i niklowo-kadmowe), jak i różną pojemność. Latarki na akumulatory Li-Ion są zdecydowanie bardziej godne polecenia. To nowoczesne akumulatory o wolniejszym czasie rozładowywania. Naładowane można zostawić nawet na kilka miesięcy.

  Najpopularniejsze napięcie akumulatorów do latarek to 12 i 18V. Często latarki budowlane i warsztatowe wchodzą w szerszą linię elektronarzędzi, kompatybilnych z jednym akumulatorem. Dzięki temu, gdy nie korzystamy z latarki możemy używać wiertarki lub dmuchawy do liści.

  Dla tych, którzy są w ciągłym ruchu lub częściej używają latarek - latarki z akumulatorami są świetnym wyborem. Czy potrzebujesz światła do pracy, czy może wybierasz się na spacer po zmroku? Korzystanie z latarki akumulatorowej na pewno Ci to ułatwi.

 2. Siła strumienia światła

  Lumen to jednostka, której używamy do pomiaru strumienia świetlnego. Im więcej lumenów posiada latarka budowlana, tym jaśniejszy będzie promień światła. Na przykład latarka o mocy 1000 lumenów będzie jaśniejsza i będzie miała większy zasięg wiązki niż latarka o 180 lumenach.

  Jako kupujący musisz wybrać strumień świetlny, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że im więcej lumenów, tym większej energii może potrzebować latarka do jego wypróbowania. Warto wybierać modele, które pozwalają na regulację.

 3. Trwałość

  Kupując przenośną lampę na budowę lub do warsztatu - jakość wykończenia będzie grała pierwsze skrzypce. Latarka akumulatorowa musi być wytrzymała, przetrwać ewentualne uderzenia, a często także trudne warunki atmosferyczne.

  W takim wypadku najlepiej się sprawdzą latarki akumulatorowe w wodoszczelnej, wzmocnionej metalem odbudowie. Niektórzy producenci latarek gwarantują, że będą one działać nawet po upadku z klifu. Oprócz tego warto zwrócić także uwagę na dodatkowe elementy: uchwyt, pozwalający na podwieszenie latarki na wysokości lub możliwość sterowania za pomocą smartfonu.

 4. Budżet

  Ostatnią kwestią jest ilość środków, jakie możemy wydać na latarkę warsztatową. Najtańsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych, często jednak nie zawierają akumulatora. Kupując latarkę na budowę warto zastanowić się, czy faktycznie najlepsza będzie synonimem najdroższej. W budżecie 100-300 złotych jesteśmy w stanie kupić świetny sprzęt, kompatybilny z innymi narzędziami budowlanymi.