Grace i motyki

Zastosowane filtry (0)

55 ofert od 24.99 PLN do 249.49 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2

Co to jest motyka? Czym są grace?

Motyki to narzędzia ręczne wykorzystywane w rolnictwie i ogrodnictwie, które wykorzystywane jest do spulchniania gleby, usuwania chwastów i kopczykowania roślin. Jego budowa jest bardzo prosta. Składa się z drewnianego trzonka i osadzonego na nim prostopadle metalowego ostrza. Kształt ostrza motyki może być bardzo różny, podobnie jak jego grubość i wielkość.

Grace to również narzędzia ręczne stosowane w rolnictwie. Graca składa się drewnianego styliska i przytwierdzonych do niego metalowych zębów. Narzędzie to można stosować do drobnych prac takich jak płytkie spulchnienie gleby czy też plewienie. Wybór motyk i grac jest bardzo szeroki. Solidne produkty mają w swojej ofercie firmy Fiskars, Romanik i Yato.

Do czego służą grace i motyki?

Grace i motyki przeznaczone są do wykonywania drobnych prac ogrodowych, jednak zdecydowanie niezbędnych. Za pomocą tych narzędzi spulchnimy ziemię, rozbijemy bryły, wykopiemy plony. Co więcej, dzięki motykom i gracom możliwe jest kopanie dołków czy pielenie bądź niszczenie chwastów. Wyróżniamy różne rodzaje zarówno grac, jak i motyk. Wśród tych pierwszych nowość na rynku stanowi graca dwupałąkowa tzw. rekin ogrodowy. Wyróżnia się ona posiadaniem zębów, które nacięte zostały wzdłuż ostrza. Oprócz niej zaopatrzyć możemy się w następujące grace: strzemię, strzemię wahadłowe czy, zdecydowanie najpopularniejszą, haczkę.

Jeśli natomiast chodzi o motyki, w sklepie bez problemu znajdziemy: lotaryńską, trójzębową, sercówkę. Warto także pamiętać o kolejnej zalecie grac i motyk. Narzędzia te należą do najtańszych w segmencie narzędzi ogrodowych, a są niezwykle przydatne.

Motyka ogrodowa - jaką kupić?

To, z jakiego narzędzia będziemy korzystać, jest bardzo ważne. Z jednej strony istotny jest komfort naszej pracy, a z drugiej cena. Wśród narzędzi ogrodowych, które możemy kupić, szczególnie polecane jest narzędzie zwane motyką ogrodową. Jest to bardzo praktyczne i pomocne w codziennych pracach ogrodniczych. Dodatkowo, motyka jest stosunkowo tania.

Najważniejszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze motyki, jest jej rozmiar. Powinna ona być dopasowana do naszych potrzeb i warunków ogrodniczych. Nie ma sensu kupować zbyt dużej motyki, jeśli nasza działka jest mała. Z drugiej strony, nie warto kupować zbyt małej motyki, jeśli planujemy dużo prac ogrodniczych.

Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego motyka jest wykonana. Najbardziej popularne są motyki metalowe i drewniane. Motyki metalowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale mogą być bardzo ciężkie. Motyki drewniane są lżejsze i mogą być łatwiejsze w użytkowaniu, ale mogą się niszczyć podczas intensywnego użytkowania.

Które grace wybrać?

Zależy to od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Podobnie jak w przypadku motyk, grace nie będą dużym wydatkiem. Lepiej jednak wybrać takie, które najlepiej sprawdzą się w danym ogrodzie.Najważniejszym czynnikiem jest tu rodzaj gleby. Gleba ciężka i gliniasta wymaga innego podejścia niż lekka i piaszczysta. Pamiętaj też o klimacie, w którym pracujesz. W przypadku upalnych i suchych lat trzeba będzie zwrócić większą uwagę na rodzaj gracy.

Skrobaki do fug

Kolejnym narzędziem, które znajdziesz w tej kategorii, to skrobaki do fug. Przydadzą się zarówno wewnątrz budynku, jak i do pielęgnacji jego otoczenia. Skrobaki do fug służą do oczyszczania powierzchni z brudu i kurzu. Zazwyczaj mają one dodatkowo pędzelek lub szczoteczkę, a ich włosie jest wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Skrobaki do fug mogą być także wyposażone w rączkę teleskopową, dzięki czemu łatwiej jest sięgnąć do trudno dostępnych miejsc.

Pamiętaj, że skrobaki do fug nie służą do usuwania grubej warstwy kurzu czy brudu – tego typu prace wymagają użycia innych narzędzi. Jeśli chcesz użyć skrobaka do fug, upewnij się, że jest on wyposażony w rączkę teleskopową – dzięki temu unikniesz kontaktu z brudem. W przeciwnym wypadku pamiętaj, by mieć rękawiczki.

Dodatkowo można zaopatrzyć się w skrobak do mchu. Pomoże on w oczyszczaniu powierzchni betonowych i płyt chodnikowych.

W sklepie rotopino.pl na pewno znajdziesz znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Jeśli lubisz pielęgnację roślin, to zapraszamy do naszego działu Dom i ogród. Warto przyjrzeć się też ofercie producentów: FiskarsGardena oraz Cellfast. Atrakcyjna cena i duży wybór narzędzi to tylko początek korzyści z zakupów na naszej stronie.