Agregaty prądotwórcze

Zastosowane filtry (0)

21 ofert od 999.00 PLN do 7590.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Agregaty prądotwórcze

Generator prądu, nazywany także agregatem prądotwórczym to przydatne urządzenie, idealne w miejscach lub okolicznościach, gdy nie mamy dostępu do stałego źródła prądu. Dzięki agregatowi jesteśmy w stanie zapewnić prąd, tam gdzie wystąpiła awaria, nastąpiła przerwa w dostawie, nie jest doprowadzona sieć lub z różnych powodów chcemy mieć dodatkowe źródło zasilania.

Agregaty prądotwórcze sprawdzą się w warsztacie, na budowie, w czasie wyjazdów pod namiot lub kamping. Dzięki nim możemy skorzystać z takich elektronarzędzi, jak wiertarka, szlifierka, odkurzacz, kuchenka elektryczna, lodówka lub lampa. Generatory prądu są proste w obsłudze, a przydają się w różnych, często dość niespodziewanych okolicznościach. Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego - zdecydowanie warto rozważyć zakup niewielkiego agregatu prądotwórczego do domu.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać?

Generator prądu zdecydowanie przyda się wszędzie tam, gdzie utrudniony może być dostęp do prądu lub musimy zapewnić sobie jego alternatywne źródło. Kupując agregat prądotwórczy należy zastanowić się, po co i jak często będziemy korzystać z generatora. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór, pozwalający dobrać nam narzędzie do wymagań. Pod uwagę warto wziąć następujące kryteria:

  • rodzaj produkowanego prądu - prąd zmienny czy stały? Jednofazowy czy trzyfazowy? Warto pamiętać, że agregaty nie pozwalają na zmianę tych parametrów, jeśli więc zależy nam na uniwersalnym modelu - warto wybrać generator z dwoma gniazdkami: 1- i 3-fazowym,
  • moc - warto oszacować, jaki będzie pobór prądu urządzeń, które chcemy podpiąć do generatora. Zgodnie z zasadą, moc agregatu prądotwórczego powinna być większa, niż urządzeń podłączonych, czas pracy - producenci określają maksymalny czas pracy urządzenia. Należy go przestrzegać, aby uniknąć problemów z dalszą eksploatacją.

W przypadku generatorów prądu ważną kwestią jest odpowiednia ich konserwacja. Warto regularnie wymieniać olej w silniku oraz pamiętać o wymianie filtrów i świec. Dzięki temu, gdy nagle zaskoczy nas awaria prądu - nie zostaniemy jedynie ze świeczką i zapałkami.